Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kongres prawników: Buczenie i okrzyki odpowiedzią na list prezydenta

MAD 13:21 20 maja 2017
screen TVP Info
Dziś w Katowicach odbywa się Kongres Prawników Polskich. Podczas kongresu list od prezydenta Andrzeja Dudy odczytał Andrzej Dera, sekretarz stanu w KPRP. Odpowiedzią na odczyt ze strony zgromadzonych prawników było buczenie i okrzyki „konstytucja!”.

Dziś w Katowicach prawnicy zebrali się na Kongresie Prawników Polskich. Oprócz licznych przedstawicieli środowiska prawniczego, na wydarzeniu byli także reprezentanci władz państwowych - Kancelarię Prezydenta RP reprezentował Andrzej Dera, który podczas kongresu odczytał list prezydenta skierowany do prawników.

- Sędzia nie powinien recenzować działalności innych organów władzy publicznej oraz występować jako strona debaty religijnej, etycznej, światopoglądowej czy politycznej – pisał prezydent Andrzej Duda. Po tych słowach wśród publiczności zaczęło się głośne buczenie i wznoszenie okrzyków „konstytucja!”. 

- Konstytucja zakazuje sędziom przynależności do partii politycznych oraz prowadzenia działalności publicznej, której nie można pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów – czytał Dera z listu prezydenta.    

Niewiele inaczej zareagowano na przemówienie Marcina Warchoła, wiceministra sprawiedliwości. Jego wystąpienie bezustannie przerywano to śmiechem, to buczeniem, a część prawników butnie opuściła nawet salę.

Źródło: prezydent.pl, TVP Info

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze