Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kongres 590 - jaka będzie Polska za 10 lat?

AKŁ 11:50 11 lipca 2020
Kongres 590
5. edycja Kongresu 590 odbędzie się w dniach 21-22 października 2020 r. w Jasionce k. Rzeszowa. Formuła zostanie dostosowana do aktualnych rekomendacji Ministerstwa Zdrowia, a więc w przydatku pojawienia się obostrzeń – również on-line.

Podczas 5. edycji Organizatorzy  skupią się na przedstawieniu Polski za 10 lat, czyli w 2030 roku. Doświadczenie roku 2020, ogólnoświatowa pandemia, zatrzymanie gospodarki, praca zdalna, oraz inne wydarzenia spowodowały, że należy, wyciągnąć wnioski z tych działań i dokładnie przygotować się do przyszłości.

- Obecna sytuacja rewiduje poglądy i pozwala spojrzeć inaczej na otaczającą nas rzeczywistość. Nasze pokolenie, stoi przed wyzwaniami nowoczesności i próbami zmieniającego się świata. Chcielibyśmy zwrócić uwagę, że cezura 10 lat obejmuje okres naprawdę bliski. Dla wielu z nas poprzednia dekada jawi się jakby to było wczoraj, a jednocześnie po pewnej analizie dostrzegamy jak wiele wokół nas się zmieniło – mówi Remigiusz Kopoczek, Prezes Kongresu 590. – Chcemy rozmawiać o tych zmianach, o tym, jak być gotowym na różnego rodzaju doświadczenia oraz rozwiązania, które oferuje nam nauka wraz z biznesem.

 W 2030 roku, będziemy mieli rozbudowaną i uporządkowaną infrastrukturę gazową, nowe centralne lotnisko, sieć autostrad, ale też starsze społeczeństwo, obywateli świadomych swoich potrzeb materialnych, młodych ludzi wchodzących w dorosłe życie z pamięcią wydarzeń obecnego roku, ale też oczekujących komfortu życia.

Niezbędna jest weryfikacja planów i dostosowanie wszystkich dziedzin życia do ewaluacji zawsze w kierunku wyznaczonego celu, jakim jest projekt Polska 2030.

Podczas corocznego spotkania w Centrum Kongresowym Jasionka pod Rzeszowem odbędą się rozmowy z liderami branż i obszarów o projekcie Polska 2030, podczas warsztatów z przedstawicielami nauki i MŚP pracować nad planem niezbędnych rozwiązań i działań, aby mimo różnych wydarzeń mieć jasno wyznaczony cel, a przy wykorzystaniu technologii online dotrzemy podczas debat do nowych grup odbiorców.

 W związku z tym, że tematyką będzie Polska w następnej dekadzie - liczba 10, określa również liczbę obszarów, które poddamy dyskusji:

1. Patriotyzm gospodarczy - jak w oparciu o tę ideę zacząć budować długofalowe korzyści dla gospodarki?

2. Klimat - wpływ wyzwań klimatycznych i świadomości ekologicznej na decyzje biznesowe (gospodarka w obiegu zamkniętym, rolnictwo, ekologia, gospodarka wodna, sprawiedliwa transformacja, recykling).

3. Energia - co będzie zasilało nasze domy, firmy, samochody i jak te zmiany wpłyną na codzienne życie i przemysł? (energetyka, dywersyfikacja źródeł energii, nowe potrzeby, sterowanie mocą, atom,

magazynowanie energii).

4. Rynek pracy - czy i jak zmieni się nasze podejście do pracy zawodowej? (praca zdalna, nowe zawody, automatyzacja, usługi).

5. Eksport - co blokuje potencjał eksportowy Polski i jak to zmienić? (współpraca międzynarodowa, kooperacja ponadregionalna, eksport, ekspansja, polskie holdingi grupy producenckie, kredyty, technologie).

6. Zdrowie i styl życia - trendy w codziennym życiu Polaków i ich wpływ na gospodarkę (telemedycyna, suplementacja, sport, ekonomia czasu wolnego, hobby, rozrywka, immersja, kredyty, turystyka, interaktywność, przemysł kreatywny, kultura, e-commerce, konsumpcja, hotele, wypoczynek).

7. Internet - jakie szanse i zagrożenia niesie dla firm komunikacyjna rewolucja? (kosmos, 5G, AI, e-commerce, cyberbezpieczeństwo, cyfryzacja, przepływ danych).

8. Edukacja i odpowiedzialność społeczna - czego i jak będziemy się uczyć za 10 lat? (nowe zawody, nauka przez całe życie, CSR, wolontariat, współpraca, odpowiedzialność i solidarność

społeczna, oszczędzanie).

9. Infrastruktura - jak zmienia się nasz kraj i jego możliwości? (transport, geopolityka, logistyka, architektura, aglomeracja, komunikacja, gospodarka przestrzenna, architektura, budownictwo, smart city, elektro mobilność).

10. Demografia - jak gospodarkę zmieni starzejące się społeczeństwo? (zdrowie, opieka, komfort życia, ubezpieczenia, zakupy, usługi).

Nazwa Kongresu 590 pochodzi od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane bądź dystrybuowane przez polskie przedsiębiorstwa. Jego głównym celem jest uwolnienie potencjału polskiej gospodarki oraz promocja polskich produktów i usług. Ideą Kongresu 590 jest stworzenie przestrzeni do kooperacji dla polskich przedsiębiorców, naukowców i decydentów politycznych. Kongres 590 jest skierowany do wszystkich firm: od startupów, przez mikro, małe, średnie, po duże przedsiębiorstwa. Kongres 590 to cykliczne, coroczne wydarzenie gospodarcze, skupiające przedstawicieli polskiego biznesu, nauki, polityki i legislacji oraz gości zagranicznych. Stanowi arenę wymiany myśli, poglądów i doświadczeń polskich przedsiębiorców, menedżerów, polityków, naukowców oraz ekspertów ekonomicznych. Organizatorem jest Kongres 590 sp. z o.o.

Honorowy patronat nad kongresem objął Prezydent Andrzej Duda.

Źródło: Kongres 590

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze