Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Konflikt w Komisji Europejskiej na linii Juncker-Timmermans? Przełożono rozmowę nt. sytuacji w Polsce

am 21:38 6 czerwca 2018
twitter.com
Planowana na dzisiejszym posiedzeniu unijnych komisarzy dyskusja o sytuacji w Polsce i reformach sądownictwa została przełożona. Z nieoficjalnych ustaleń Polskiego Radia wynika, że powodem są różnice zdań między szefem Komisji Jean-Claudem Junckerem a jego zastępcą Fransem Timmermansem.

Z nieoficjalnych ustaleń Polskiego Radia wynika, że powodem są różnice zdań między szefem Komisji Jean-Claudem Junckerem a jego zastępcą Fransem Timmermansem.

Wczoraj rzecznik Komisji informował, że na dzisiejszym posiedzeniu unijni komisarze omówią stan rozmów z Polską, ocenią korekty w reformie sądownictwo i zdecydują o tym jak dalej postępować. Ale od kilku dni wiadomo było, że w tej sprawie są duże różnice zdań między przewodniczącym Komisji a jego zastępcą. Unijni urzędnicy informowali o ostrej kłótni w poniedziałek między szefami gabinetów Jean-Claude’a Junckera i Fransa Timmermansa.

Szef Komisji chciałby możliwie szybko zakończyć procedurę związaną z artykułem 7 unijnego traktatu i gotów jest zaakceptować dotychczasowe korekty w reformie sądownictwa. Ale wiceszef Komisji Frans Timmermans uważa, że zmiany są niewystarczające i nadal istnieje zagrożenie dla niezawisłości sądów. Z nieoficjalnych informacji Polskiego Radia wynika, że po apelach do Komisji o skierowanie ustawy o Sądzie Najwyższym do unijnego Trybunału Sprawiedliwości, Frans Timmermans uznał, że należy tak zrobić. Natomiast według szefa Komisji to doprowadziłoby do zaognienia sporu z Polską.

Źródło: IAR, polskieradio.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze