Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Konferencja prasowa liderów Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Kaczyński podał ostatni możliwy termin wyborów

JJ 16:32 27 maja 2020
Facebook/Prawo i Sprawiedliwość
28 czerwca jest ostatnim możliwym terminem wyborów prezydenckich- zapowiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W środę po południu odbyła się wspólna konferencja liderów ugrupowań wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy: Kaczyńskiego, Jarosława Gowina (Porozumienie) oraz Zbigniewa Ziobry (Solidarna Polska).

Jak wskazał były premier, choć „wydawało się, że wszystko jest rozstrzygnięte”, mimo to „niektórzy chcą odrzucić rozwiązania konstytucyjne i przyjąć inny termin”. W ocenie Kaczyńskiego, tego typu działania podyktowane są wyłącznie partykularnymi interesami polityków opozycji.

– To nie jest to interes Polski, nie jest to zgodne z konstytucją- wskazał lider Prawa i Sprawiedliwości, dodając, że ostatnim możliwym terminem przeprowadzenia wyborów prezydenckich jest 28 czerwca.

– Jeżeli 28 czerwca odbędą się wybory, to wtedy mimo wykorzystania wszystkich terminów, np. przez SN, i tak ten akt będzie mógł nastąpić. I w związku z tym nie ma tutaj żadnej możliwości przeprowadzenia jakichś kolejnych zmian. Ci, którzy to proponują, sieją po prostu zamęt i za nic mają Konstytucję, niezależnie od tego, że bardzo często się na nią powołują- podkreślił Jarosław Kaczyński.

 

 

 

Źródło: TVP, Twitter

Wczytuję ocenę...
TAGI:


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze