Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Konfederacja złożyła wniosek o... unieważnienie wyborów

PR 11:10 20 października 2019
Telewizja Republika
Konfederacja złożyła do Sądu Najwyższego protest wyborczy, domagając się... unieważnienia wyborów parlamentarnych. - Chcemy powtórzenia wyborów w niektórych okręgach - powiedział Robert Winnicki w niedzielę w Radiu Zet.

 

- Chcemy powtórzenia wyborów w niektórych okręgach, w których w wyniku propagandy TVP nasi kandydaci nie zostali posłami - powiedział Robert Winnicki w niedzielnej audycji w Radiu Zet.

Według Konfederacji, TVP bezprawnie nie wykonała prawomocnego postanowienia sądu dot. opublikowania przed wyborami sondaży, w których Konfederacja przekroczyła próg wyborczy.

- W związku z tym, że zwłaszcza telewizja rządowa dopuściła się rozlicznych manipulacji, połamania prawa wyborczego, dopuściła się tak naprawdę największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory, jakie były po roku 1989, dlatego w tej sprawie będziemy interweniować - zapowiedział podczas wtorkowej konferencji Robert Winnicki.

Robert Winnicki powiedział, że w trakcie kampanii wyborczej TVP w kontekście Konfederacji "zdarzało się nie tylko przemilczeć, ale też dużo nakłamać. Przegrali kilka procesów wyborczych, z których części nie wykonali".

- Gdyby TVP i ogólnie media rzetelnie informowały o kampanii Konfederacji, to mielibyśmy 8, 9, może 10 proc. głosów i nie 11 posłów, ale 45 - dodał Winnicki.

- Teraz zaczęli nas zapraszać, ponieważ liczą, że nasi wyborcy zagłosują na kandydata PiS-u w najbliższych wyborach prezydenckich - skomentował polityk. 

 

Czytaj także:

Mocne powyborcze komentarze w "7x24": To wielkie zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego; Trudno wskazać tak przegranego polityka jak Grzegorz Schetyna

Źródło: media, Radio Zet

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze