Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kończy się śledztwo w sprawie śmierci trzech osób w Bukowinie Tatrzańskiej

A.N. 16:19 11 lipca 2020
Fot. PAP/Grzegorz Momot
Prokuratura Okręgowa w Krakowie zebrała cały materiał dowodowy w sprawie śmierci trzech osób, na które spadł dach z wypożyczalni nart w Bukowinie Tatrzańskiej. Właściciel wypożyczalni usłyszał zarzut nielegalnego postawienia budynku. Możliwe jest poszerzenie zarzutów – dowiedziała się PAP w krakowskiej prokuraturze.
Śledczy rozpatrują w sumie trzy wątki sprawy. Pierwszy związany z samym zdarzeniem, którego skutkiem była śmierć trzech osób i obrażenia poniesione przez kolejną osobę. Drugi wątek dotyczy budowy i użytkowania wypożyczalni sprzętu narciarskiego i działania Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Zakopanem. Wyjaśnianie trzeci wątku sprawy dotyczącego prawidłowości przebiegu akcji ratunkowej, według zapowiedzi prokuratury, ma zakończyć się w sierpniu tego roku.

Jak wyjaśnił PAP zastępca rzecznika prasowego krakowskiej prokuratury Krzysztof Dratwa, materiał dowodowy dotyczący dwóch wątków sprawy został przekazany biegłemu z zakresu budownictwa celem sporządzenia opinii kompleksowej.

"Należy przy tym zauważyć, iż w toku dotychczasowych czynności uzyskano już dwie opinie biegłych dotyczące stanu samego obiektu oraz jego wyposażenia. W trakcie prowadzonego śledztwa – dwukrotnie – dokonano oględzin samego obiektu, w tym także oględzin konstrukcji dachu. Nadto wykonano szereg innych czynności m.in.: przesłuchano wielu świadków, zabezpieczono zapisy monitoringu, uzyskano obszerną dokumentację" – wyjaśnił.

Termin wydania opracowania z zakresu budownictwa planowany jest na 17 lipca.

Do tragicznego wypadku doszło w lutym na parkingu przy górnej stacji wyciągu narciarskiego Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej. Zerwany dach spadł wprost na cztery osoby, zabijając 52-latkę i jej dwie córki w wieku 15 i 21 lat. Kolejny poszkodowany to 16-letni krewny ofiar, który z urazami głowy i stłuczeniem barku trafił do szpitala

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze