Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Komu przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Świadczenie przedłużono do 24 grudnia

JD 12:58 28 listopada 2020
Zdjęcie ilustracyjne.pexels.com/Daria Shevtsova
O dodatkowy zasiłek opiekuńczy będą mogli ubiegać się rodzice lub opiekunowie dzieci w razie zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko.

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju rząd zdecydował o zawieszeniu nauki stacjonarnej w szkołach i przywróceniu dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla rodziców. Świadczenie miało obowiązywać 21 dni – od 9 do 29 listopada. Jednak stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r.
W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wydłużenia dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 24 grudnia.
Zasiłek przysługuje w PRZYPADKU zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko. Świadczenie jest dostępne również wtedy, gdy dana placówka nie może zapewnić opieki z powodu ograniczonego funkcjonowania w czasie trwania COVID-19.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przeznaczony jest zarówno na opiekę nad dziećmi do lat 8, jak i starszymi dziećmi z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności. Świadczenie przysługuje również wtedy, gdy placówka jest otwarta, ale nie może zapewnić opieki dorosłej osobie niepełnosprawnej.
Dodatkowego zasiłku opiekuńczego nie wlicza się do 60 dni zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym, przyznawanego na tzw. ogólnych zasadach.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze