Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

KOMPROMITACJA! Kiedy zmarł Jan Paweł II? Pytaniu nie sprostali Lis i Scheuring-Wielgus. ZOBACZ WIDEO

M.N. 19:46 4 października 2018
Twitter
Podczas rozmowy Tomasza Lisa z Joanną Scheuring-Wielgus jednym z głównych tematów były sprawy związane z przypadkami pedofilii w Kościele.

W pewnym momencie posłanka wskazała, że w samym Kościele zmieniało się podejście do przestępstw seksualnych. – Do 2001 roku każdy biskup i każdy ksiądz odpowiadał przed Bogiem. Ale po 2001 roku papież Benedykt wrzucił do przestępstw kanonicznych właśnie przestępstwa seksualne – mówiła Scheuring-Wielgus. 

– W takim razie jeszcze nasz papież? – dopytywał prowadzący. – przerwał jej Tomasz Lis? – Nie, Ratzinger – odparła rozmówczyni. – Ale Ratzinger był papieżem od 2005 roku – przypomniał dziennikarz. 

W końcu Scheuring-Wielgus stwierdza, że to nieważne. Wtedy Lis ocenił, że to on coś poplątał. – Oczywiście pani ma rację – powiedział. – W 2001 roku na pewno był Ratzinger – zapewniła posłanka, na co prowadzący wtrącił, że jednak Jan Paweł II zmarł w roku 2005.  

Wówczas posłanka stwierdziła, że od 2001 roku jest dokument, zgodnie z którym każdy biskup i każdy ksiądz ma obowiązek „prawny, wedle prawa kanonicznego zgłaszać takie przypadki swojemu przełożonemu i do Watykanu”. 

Źródło: tvp.info, Twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze