Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Komplikacje po stopnieniu klubu Nowoczesnej do rozmiarów koła. "Nowoczesna ma swoich przedstawicieli w komisjach, w których koła nie mogą być reprezentowane"

PR 9:49 7 grudnia 2018
Telewizja Republika
- Koło poselskie Nowoczesna ma swoich przedstawicieli w komisjach, w których koła nie mogą być reprezentowane - zwróciła w czwartek uwagę wicemarszałek Sejmu, rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 

Po tym jak z Klubu Nowoczesnej do nowo powstałego Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska – Koalicja Obywatelska przeszło siedmioro posłów, stopniał on do rozmiarów koła poselskiego.

Przepisy wskazują natomiast, że przedstawiciele kół, nie mogą zasiadać w sejmowych komisjach co wskazała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

- Koło poselskie Nowoczesna ma swoich przedstawicieli w komisjach w których koła nie mogą być reprezentowane: Komisja Nadzwyczajna ds. zmian w kodyfikacjach - poseł Mirosław Pampuch; Komisja ds. Służb Specjalnych poseł Adam Szłapka - napisała na Twitterze Mazurek.

 

Wiadomo już, że mimo że Nowoczesna przestała być klubem, obecna wicemarszałek Sejmu Barbara Dolniak, pozostanie na swoim stanowisku.

Źródło: twitter, Polsat news

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze