Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Komisja Wenecka ma przyjąć dwie opinie o polskich ustawach. Decyzja w grudniu

ds 18:40 23 października 2017
Komisja Wenecka wyda w grudniu nie jedną, ale dwie opinie dotyczące Polski: ustawy o prokuraturze oraz projektu ustaw na temat reformy sądownictwa i ustawy o ustroju sądów powszechnych – podał rzecznik Rady Europy Panos Kakawiatos.

Początkowo zapowiadano, że w grudniu podczas sesji plenarnej Komisji Weneckiej, organu doradczego Rady Europy, przyjęta zostanie opinia na temat nowelizacji ustawy o prokuraturze. O wydanie opinii na temat tej ustawy poprosił w maju Komitet Monitoringu Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. W ramach przygotowań do sporządzenia opinii delegacja Komisji Weneckiej złoży wizytę w Polsce w środę i czwartek.

– Przedstawiciele Komisji spotkają się z reprezentantami Sejmu i Senatu, Sądu Najwyższego, urzędu Prokuratora Generalnego, Rzecznika Praw Obywatelskich, Izby Adwokackiej, stowarzyszenia Lex Super Omnia, Ad Vocem, Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Amnesty International – przekazał rzecznik RE. – Wizyta została zorganizowana przez polski MSZ – dodał.

Następnie Panos Kakawiatos ujawnił, że na połowę listopada planowana jest następna wizyta Komisji Weneckiej w ramach przygotowań do wydania opinii na temat projektu ustaw o reformie sądownictwa.

– Oczekuje się, że opinie na temat ustawy o prokuraturze i reformie sądownictwa zostaną przyjęte na sesji plenarnej Komisji Weneckiej w dniach 8-9 grudnia – podał rzecznik Rady Europy.

Źródło: Interia

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze