Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Komisja ds. przypadków pedofilii jest koniecznością! Wstrząsająca prawda

AS 21:45 24 września 2019
Telewizja Republika
Trzy tygodnie temu sejm Sejm uchwalił ustawę o Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, wobec małoletniego poniżej lat 15 potocznie nazywana komisją do spraw pedofilii - dowiadujemy się z programu Doroty Kani w Telewizji Republika "Koniec systemu".

Marek Suski, szef kancelarii Prezesa Rady Ministrów: Jest konieczność dbania o uczciwych obywateli, szczególnie o nasze dzieci, które są naszym największym skarbem i nie może być zgody na tego rodzaju straszną przestępczość, obrzydliwą, wykorzystywanie seksualne dzieci, dlatego jest potrzebna komisja, bo jak do tej pory widać też wymiar sprawiedliwości sobie z tym nie radził. 

Pierwszy raport komisja ma opracować w ciągu roku od dnia wejścia ustawy w życie.

Maciej Małecki, PiS: Pedofilia to jest rak, który toczy wiele środowisk. Niezależnie od tego, czy to są celebryci, czy to są znani reżyserzy, nawet z jakimiś wysokimi nagrodami, Oskarami, czy to są sportowcy, adwokaci, nauczyciele, to ta sprawa musi być wyjaśnione i rozpalonym do białości żelazem.

W mediach pojawiają się informacje dotyczące znanych osób, podejrzanych o pedofilię. Do najgłośniejszych należy sprawa Romana Polańskiego oskarżonego w 1978 roku o zgwałcenie 13-letniej Samanthy Gailey. Przed ogłoszeniem wyroku Polański uciekł z USA i nigdy tam nie wrócił.

Maciej Małecki: Polskie państwo chce postawić tamę wykorzystywaniu dzieci, niezależnie od tego, w którym środowisku do tego dochodzi. To dlatego stworzyliśmy rejestr pedofilów, to dlatego podnieśliśmy mocno kary za pedofilię, to dlatego nie ma przedawnień tych przestępstw. Nie zgadzam się na to, żeby pewne osoby były traktowane łagodniej. 

W Polsce szerokim echem odbiła się sprawa Wojciecha Kroloppa, dyrygenta chłopięcego chóru Polskie Słowiki. Informacje o molestowaniu chórzystów przez Kroloppa pojawiały się już od lat 60., nigdy jednak nie zostały sformułowane w postaci doniesienia o popełnieniu przestępstwa. W 2004 dyrygent został skazany za pedofilię ; w 2013 roku zarażony wirusem HIV zmarł na AIDS.

Adrian Stankowski, Telewizja Republika: Pedofilia to jest rodzaj dżumy XXI wieku. Trzeba z nią walczyć wszelkimi możliwymi metodami. Najgorsza metodą jest obłudą, udawanie, że pedofilia dotyczy tylko innych środowisk, środowisk, które akurat w tej chwili wygodnie jest zwalczać. Niestety tak nie jest. Dotyczy co smutne wszystkich zawodów, wszystkich środowisk. Trzeba się za ten straszny problem zabrać kompleksowo, nie stosując żadnych taryf ulgowych wobec kogokolwiek. Tylko taka nieuchronność może tą sytuację zmienić. Dotychczas zamiatano tę sprawę pod dywan w wielu środowiskach, to jest pierwsza. Po prostu trzeba to zacząć ujawniać. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze