Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Komisja ds. pedofilii będzie niezależna od organów władzy publicznej

PR 12:32 9 lipca 2019
KRYSTIAN MAJ / KPRM
Z informacji opublikowanej w wykazie prac legislacyjnych Rady ministrów wynika, że Komisja do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, wobec małoletniego poniżej lat 15 będzie niezależna od organów władzy publicznej.

 

W wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów opublikowano w poniedziałek informację dotyczącą projektu ustawy o państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, wobec małoletniego poniżej lat 15.

- Komisja, z uwagi na charakter swoich zadań, będzie niezależna od organów władzy publicznej - napisano.

Planowany termin przyjęcia projektu przez RM to III kwartał 2019 r. Osobą odpowiedzialną za jego opracowanie jest wicepremier Jacek Sasin.

Osobą odpowiedzialną za opracowanie projektu jest wicepremier Jacek Sasin a termin przyjęcia projektu określany jest na 3. kwartał 2019 r.

W informacji zaznaczono także, że projekt stanowi kolejny mechanizm walki państwa z problemem przestępczości na tle seksualnym, ze szczególnym uwzględnieniem pedofilii. 

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował we wtorek, że projekt ustawy dotyczący powołania komisji będzie omawiany na posiedzeniu rządu za tydzień. Jak podkreślił, projekt ma dalej niezwłocznie trafić na jeszcze lipcowe posiedzenie Sejmu.

 

Czytaj także:

Masy nielegalnych imigrantów zablokowane. Straż graniczna zlikwidowała kanał przerzutu do Polski

Źródło: KPRM

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze