Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejny polityk zaszczepiony poza kolejnością. To kielecki radny PO

JJ 17:11 14 stycznia 2021
Szczepienia przeciwko COVID-19, zdj. ilustracyjnePixabay, CC0
Jak wynika z doniesień mediów, radny Kielc, Karol Wilczyński z PO zaszczepił się poza kolejnością przeciwko koronawirusowi. Szef świętokrzyskich struktur partii podkreślił w rozmowie z PAP, że samorządowiec zostanie usunięty ze struktur ugrupowania, jeżeli informacja się potwierdzi.

O sprawie informują lokalne media. Kielecki radny Karol Wilczyński, zasiadający w Radzie Społecznej DPS-u w Kielcach poza kolejnością przyjął szczepionkę przeciwko koronawirusa. Wilczyński, jednocześnie sekretarz świętokrzyskich struktur PO nie chciał w rozmowie z PAP odnieść się do tych informacji.

 

– Nie udzielam żadnych wyjaśnień. Stoję na stanowisku, że tego typu informacje dotyczą zdrowia i zabiegu medycznego, bo takim zabiegiem jest ewentualne szczepienie. Nie informuję na ten temat, zarówno ten, jak i każdy inny, który dotyczy mojego zdrowia. Takich informacji nie upubliczniam – powiedział agencji samorządowiec.

 

Głos w sprawie tych doniesień zabrali politycy PiS z okręgu: poseł Anna Krupka oraz radny Marcin Stępniewski.

 

– Oczekuję od prezydenta Kielc Bogdana Wenty przeprowadzenia kontroli we wszystkich jednostkach miejskich, które kierują na takie szczepienia i dokonują tych szczepień. Żeby zweryfikować czy do tego typu nadużyć, jeśli te informacje się potwierdzą, nie doszło na szerszą skalę – podkreślił kielecki radny PiS. Z kolei poseł Krupka zwróciła uwagę, że nie tak dawno ze struktur partii usunięty został Tomasz Staniek. Starosta opatowski z PiS również zaszczepił się poza kolejnością.

 

– My przestrzegamy wysokich standardów. Dlatego zwracam się do szefa Platformy Obywatelskiej w woj. świętokrzyskim Artura Gierady, z pytaniem, jakie podejmie działania wobec radnego Karola Wilczyńskiego, jeżeli te informacje zostaną potwierdzone – zaapelowała polityk. W rozmowie z PAP Gierada poinformował, że z Wilczyńskim już rozmawiał i jeżeli doniesienia lokalnych mediów potwierdzą się, to złoży wniosek o usunięcie radnego ze struktur PO.

 

– Jeśli okaże się, że cała sytuacja miała miejsce, to chciałbym przeprosić wszystkich obywateli, że do czegoś takiego doszło. Platforma Obywatelska od zawsze stawiała najwyższe standardy przed swoimi członkami, jeśli chodzi o życie publiczne. Rozmawiałem już z radnym Wilczyńskim, poprosiłem go aby ustosunkował się do całej sytuacji – podkreślił Artur Gierada.

 

Źródło: dziennik.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze