Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejny medal na mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów

SzB 15:14 16 kwietnia 2016
facebook.com/michalskiweightlifting
Po wczorajszym triumfie Tomasza Zielińskiego, dziś reprezentacja Polski może się cieszyć z kolejnego medalu na mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów. Arkadiusz Michalski zdobył srebro w rywalizacji w kategorii 105 kilogramów. Polak uzyskał łącznie taki sam wynik jak złoty medalista Arturs Plesnieks – 403 kg, jednak przegrał z Łotyszem wagą ciała.

Po rwaniu Michalski był na szóstym miejscu z wynikiem 177 kg. Taki sam rezultat osiągnął drugi z Polaków Artur Samoraj oraz Plesnieks. Po pierwszej konkurencji prowadził Rosjanin Rodion Boczkow, który wyrwał 182 kg, drugi był natomiast reprezentant Armenii Simon Martirosjan.

 

W podrzucie Michalski zaliczył trzy udane podejścia do 215, 221 i 225 kg. Prowadzący po rwaniu reprezentant Rosji wypadł poza podium uzyskując tylko 215 kg. Martirosjan spadł natomiast na trzecie miejsce z wynikiem 220 kg. Plesnieks podobnie jak w pierwszej konkurencji uzyskał taki sam wynik co Michalski. Jego podejście do 225 kg było co prawda zachwiane, ale sędziowie okazali się łaskawi, stosunkiem głosów 2:1 zaliczając próbę Łotysza. O tytule mistrza Europy zdecydowała zatem waga ciała. Polak ważył 104,92, przy 104,25 rywala musiał się zatem zadowolić srebrnym medalem. Artur Samoraj w podrzucie uzyskał 218 kg co dało mu piąte miejsce.

Źródło: ewcforde2016.no

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze