Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejny lockdown we Francji. Tym razem będzie luźniej

ajg 14:17 3 kwietnia 2021
Kolejny lockdown obejmie FrancjęPixabay/Pexels
We Francji w sobotę wieczorem zacznie obowiązywać ogólnokrajowy lockdown. Władze zdecydowały się na zamknięcie kraju po raz trzeci od początku pandemii. Rząd przekonuje, że tym razem narodowa kwarantanna będzie nieco luźniejsza niż te, które zarządzono podczas dwóch pierwszych fal zakażeń.

Ogólnokrajowy lockdown zacznie obowiązywać o 19:00. Zamknięte zostaną wszystkie sklepy, które nie sprzedają produktów pierwszej potrzeby. Francuzi nie będą mogli poruszać się dalej niż 10 kilometrów od miejsca zamieszkania.

W całym kraju zostanie utrzymana godzina policyjna od 19:00 do 6:00 rano. Rząd zarządził też zamknięcie szkół do końca miesiąca. W przyszłym tygodniu zajęcia będą się odbywać zdalnie, następnie będą obowiązywać dwutygodniowe ferie.

Macron: to będzie nieco luźniejszy lockdown

Dwa tygodnie temu rząd wprowadził lokalne lockdowny w 19 ze 101 francuskich departamentów. W środę prezydent Francji Emmanuel Macron ogłosił, że w obliczu pogarszającej się sytuacji epidemicznej konieczne jest rozszerzenie tych przepisów na cały kraj do początku maja. Prezydent zapewnił, że trzeci ogólnokrajowy lockdown będzie luźniejszy niż poprzednie.

Władze nie wprowadziły obowiązku wypełniania zaświadczenia przy każdym wyjściu z domu, a Francuzi mają czas do wtorku, aby udać się w miejsce, w którym chcą spędzić kwarantannę.

Od początku marca Francja notuje duży wzrost liczby zachorowań spowodowany transmisją brytyjskiej odmiany Sars-Cov-2. Codziennie zakaża się średnio 39 tysięcy osób, a na oddziałach reanimacyjnych przebywa ponad 5200 pacjentów - o 300 więcej niż podczas szczytu drugiej fali pandemii.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze