Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejny fake news zdemaskowany

RM 11:55 8 maja 2019
Dziennikarz Przeglądu Tygodniowego Robert Walenciak napisał, że Sejm i Senat odmówiły zamieszczenia klepsydry w prasie ws. śp. Karola Modzelewskiego. Okazało się, że to zwyczajny fake news.

 

28 kwietnia zmarł Karol Modzelewski – zasłużony działacz Solidarności, Senator I kadencji.

Niejaki Robert Walenciak z Przeglądu Tygodniowego ogłosił, że obie izby polskiego parlamentu odmówiły zamieszczenia klepsydry.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski skomentował to następująco: „To zwyczajny <<fake news>>, nikt nie zgłaszał się do władz Senatu w tej sprawie. Ani do mnie, ani do szefa Kancelarii (Senatu), ani do żadnego dyrektora poszczególnych biur, nikt się nie zgłaszał z taką propozycją . Gdyby ktokolwiek się do mnie zgłosił, nie byłoby żadnych przeszkód, sam umieściłem klepsydrę w prasie, będziemy też mieli okolicznościową uchwałę".

Podobnie sprawę skomentował na Twitterze dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka: "Informacje o zakazie wywieszenia klepsydr śp. Karola Modzelewskiego są nieprawdziwe. Kancelaria Sejmu i, z tego co mi wiadomo Kancelaria Senatu, nie dostały żadnych pytań w tej sprawie. Doniesienia trącą brzydką prowokacją, bardzo nietaktowną i niestosowną".

 

Czekamy na sprostowanie Przeglądu.

Źródło: Twitter, Przegląd

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze