Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejny absurd Komisji Europejskiej. Grozi nam… Trybunałem Sprawiedliwości

PR 13:31 14 sierpnia 2018
pixabay
Działania totalnej opozycji za granicą przynoszą efekty – co prawda niewiele dla nas znaczące, ale przynoszą. Komisja Europejska podjęła dziś kolejny krok w postępowaniu w sprawie polskiego Sądu Najwyższego. Postanowiła przesłać Polsce swoją opinię dotyczącą zmian prawa i nakazuje cofnięcie wprowadzonych zmian pod rygorem… skierowania sprawy do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Ciągłe skargi opozycji i "nadzwyczajnej kasty" za granicą przyniosły efekty. „Komisja Europejska podjęła kolejny krok w procedurze obrony niezależności polskiego Sądu najwyższego” głosi komunikat KE.

Ten „kolejny krok” polega na przesłaniu pisma z informacją, że nowe polskie prawo narusza prawo europejskie i wzywa do „usunięcia uchybień”. Wskazuje też, że poprzednia odpowiedź polskich władz na zastrzeżenia, „nie zmniejszyła wątpliwości prawnych Komisji”.

Mimo, że eksperci z zakresu prawa i publicyści wskazują, że we wielu krajach UE, politycy mają znacznie większy wpływ na sądy niż ma to miejsce w Polsce, to KE ima się wszelkich sposobów by utrudnić naprawę Polski dobrej zmianie. O tym, ze standardy w UE są podwójne, wiemy nie od dziś.

Wielu ekspertów wskazywało także, że obecne unijne elity nie chcą wcale wzrostu znaczenia i siły Polski. Nic więc dziwnego, że imają się wszelkich sposobów by do tego nie doprowadzić.

Komisja twierdzi, że ustawa określająca przechodzenie sędziów w stan spoczynku, jest niezgodna z prawem UE, bo narusza zasadę niezależności sądownictwa, w tym nieusuwalności sędziów.

Polski rząd ma teraz miesiąc na zastosowanie się do przesłanej uzasadnionej opinii poprzez wprowadzenie odpowiednich środków. W przeciwnym wypadku Komisja może skierować sprawę do... Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – czytamy w komunikacie KE.

 

Źródło: http://europa.eu/

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze