Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejne wielkie zatrzymanie przez CBA! Przedsiębiorca ponad 30 mln zł podatku VAT

sm 9:57 14 lutego 2019
Biznesmen zatrzymany przez CBA w związku z podejrzeniami o wyłudzenia podatku VAT. Na ponad 30 mln zł wyceniane są straty Skarbu Państwa w tej sprawie.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził w TVP INFO, że zatrzymano Remigiusza K. przez funkcjonariuszy katowickiej delegatury CBA. – Zatrzymanie to kolejny etap realizacji dotyczącej obrotu stalą wielowątkowej sprawy, w której zarzuty usłyszało już 26 osób – powiedział.

Funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA zatrzymali kolejną osobę, która działała w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzającej wielomilionowe kwoty nienależnego zwrotu podatku VAT. Zatrzymany Remigiusz K. to przedsiębiorca z województwa kujawsko-pomorskiego.

Postępowanie wszczęte w oparciu o materiały własne CBA prowadzone jest pod nadzorem Wydziału II ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Śledztwo dotyczy procederu związanego z transakcjami karuzelowymi, tj. fikcyjnymi transakcjami w wewnątrzwspólnotowym obrocie stalą w celu wyłudzenia zwrotu podatku VAT. Ustalenia śledczych wskazują, że w pozorne obroty stalą zamieszane były także czeskie firmy.

Zatrzymanie to kolejny etap realizacji wielowątkowej sprawy, w której zarzuty usłyszało już 26 osób. Natomiast straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku VAT w wyniku działalności zorganizowanej grupy szacowane są na co najmniej 30 mln zł. 

Wydział Komunikacji Społecznej, CBA

Źródło: cba.gov.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze