Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejne państwo z ustawą Magnickiego

7:10 1 grudnia 2017
fot: pixabay
Litwa stała się piątym państwem, które po USA, Wielkiej Brytanii, Estonii i Kanadzie przyjęło listę Magnickiego. To akt prawny, który wprowadza zakaz wjazdu na teren Litwy dla osób zamieszanych w pranie brudnych pieniędzy czy łamanie praw człowieka. Od 2015 r. rozważane jest również przyjęcie.

Projekt ustawy Magnickiego leży także w parlamencie Polski i parlamentach innych państw. Tego procesu już nie da się powstrzymać – powiedział po jednogłośnym przyjęciu przez parlament Litwy nowej ustawy jeden z jej autorów Emanuelis Zingeris ze Związku Ojczyzny – Litewskich Chrześcijańskich Demokratów (TS-LKD). Ustawa podpisana przez prezydent Dalię Grybauskaitė wejdzie w życie 1 stycznia 2018 r.


Litwa zakaże wjazdu na swoje terytorium zarówno cudzoziemcom, którzy mają na sumieniu przestępstwa korupcyjne, pranie brudnych pieniędzy, łamanie praw człowieka, jak i tym, którzy podżegali do tego typu przestępstw. Zakaz ma dotyczyć także osób, które figurują na liście osób niepożądanych sporządzonej przez państwa będące członkami Unii Europejskiej, NATO i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA).

 

Źródło: Wespazjan Wielohorski / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze