Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejne oszczerstwa szefa izraelskiego MSZ! Wskazuje na "współpracę Polaków z nazistami". Deklaruje, że nie przeprosi

am 20:09 21 lutego 2019
Po skandalicznych słowach szefa izraelskiego MSZ-u, Polska szybko zaczęła domagać się przeprosin. W sprawę zaangażował się premier Mateusz Morawiecki, minister Czaputowicz czy ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Z ostatniego wywiadu Israela Katza wynika, że ten nie zamierza przeprosić. Padły kolejne oszczerstwa.

Izraelski minister spraw zagranicznych Israel Katz odniósł się do słów przypisanych przez media izraelskie szefowi rządu Izraela. – Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i - tak jak powiedział Icchak Szamir (przyp. red. były premier Izraela), któremu Polacy zamordowali ojca, "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki". I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych – stwierdził Israel Katz.

Tymczasem korespondent "Times of Izrael" oraz "Haaretz" Raphael Ahren wskazuje, że Israel Katz ponownie wypowiedział oszczercze słowa o Polsce. W wywiadzie dla kanału 13 stwierdził, że "wielu Polaków" współpracowało z nazistami. Oprócz tego Katz zadeklarował, że nie zamierza przepraszać za swoje słowa o "antysemityzmie wyssanym z mlekiem matki".

 

Źródło: media, twitter.com

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze