Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejne ofiary zimy. RCB OSTRZEGA!

AS 12:24 20 stycznia 2019
flickr
Minionej doby cztery osoby zmarły z wychłodzenia - jedna w województwie warmińsko-mazurskim, dwie w podkarpackim i jedna w województwie pomorskim.

Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa apeluje, by reagować, gdy ktoś potrzebuje pomocy, ubierać się ciepło i nie rozgrzewać alkoholem, bo sprzyja to wychłodzeniu organizmu. RCB ostrzega też przed nadchodzącym silnym mrozem w województwach śląskim i małopolskim. Według meteorologów, temperatura może tam spaść do minus 15 stopni.

Bożena Wysocka przypomniała, że dzwoniąc na nr 112 można uratować komuś życie.

Tej zimy, czyli od 1 listopada ubiegłego roku, z powodu wychłodzenia zmarło 59 osób.

Ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ostrzegają, że w Beskidach panują ekstremalne warunki, a na Babiej Górze obowiązuje drugi stopnień zagrożenia lawinowego.

Cztery godziny trwała akcja ratowników w rejonie Przełęczy Kocierskiej. Pomoc wezwała turystka, która nieprzygotowana wybrała się na górską wędrówkę. Nie posiadała nart skiturowych ani rakiet śnieżnych. Przedzierając się przez dwumetrowe zaspy osłabła i musiała wezwać pomoc. Ratownicy sprowadzili ją na dół i przekazali pracownikom pogotowia ratunkowego.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze