Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejne odkrycia w okolicach Wałbrzycha. "To miał być olbrzymi schron przeciwatomowy"

zm 15:25 11 września 2015
Wikimedia Commons/Praca własna/Przykuta
– Zgłoszenie dotyczy trzech obiektów łączących się ze sobą. Wszystkie związane są z obiektem Włodarz, z projektem Riese. Dwa to tunele kolejowe, a jedno dotyczy części Riese do tej pory nieodkrytej – mówił dzisiaj na konferencji prasowej Krzysztof Szpakowski ze stowarzyszenia Riese.

Kilka dni temu Piotr Kopor i Andreas Richter zgłosili znalezienie pancernego pociągu (uznawanego za zaginiony podczas wojny "złoty pociąg" – red.).

Dzisiaj Krzysztof Szpakowski poinformował o kolejnych odkryciach w tym regionie, związanych z projektem Riese, czyli Olbrzym, który obejmował budowę i drążenie podziemnych korytarzy w Górach Sowich w czasie II wojny światowej.

Jak tłumaczy zgłaszający znalezisko Szpakowski, w korytarzach spodziewa się znaleźć "urządzenia techniczne, uzbrojenia, materiały militarne i gotowej infrastruktury". – W końcu miał to być olbrzymi schron przeciwatomowy, miał zapewnić wybrańcom Hitlera przetrwanie przez kilka lat – mówił na konferencji prasowej.

"Powstanie Stowarzyszenia „Riese” było pomysłem grupy osób, pasjonatów krainy Gór Sowich i związanych z nią tajemnic projektu Riese" – czytamy na stronie stowarzyszenia. Więcej informacji o Stowarzyszeniu Riese

 

Źródło: TVN24 Wrocław

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.157/1) - HOMOTERROR W NATARCIU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze