Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejne niepokojące sygnały z Korei Północnej. Prowokacja wisi w powietrzu

J.P 11:55 30 września 2017
Służby wywiadowcze Korei Płd. i USA odkryły, że kilka pocisków zostało niedawno przetransportowanych z fabryki w stolicy Korei Płn., Pjongjangu - poinformowały media południowokoreańskie. Seul obawia się kolejnych prowokacji ze strony komunistycznego reżimu.

Jak podał w piątek krajowy nadawca południowokoreański KBS, pociski przewieziono z Zakładów Badawczo-Rozwojowych w Sanum-Dong, w północnej części Pjongjangu. Nie sprecyzowano, kiedy miało to miejsce ani dokąd rakiety zostały przetransportowane. 

Według KBS może chodzić o pociski średniego zasięgu Hwasong-12 albo o międzykontynentalne pociski balistyczne (ICBM) Hwasong-14, przy czym w Sanum-Dong koncentrowano się dotąd na pracach nad tym drugim rodzajem pocisków. 

Władze Korei Płd. obawiają się, że Północ może przeprowadzić kolejne prowokacyjne działania, np. próbę rakietową, z uwagi na przypadającą 10 października rocznicę założenia Partii Pracy Korei lub rozpoczynający się 18 października XIX krajowy zjazd rządzącej w Państwie Środka Komunistycznej Partii Chin (KPCh).


Źródło: Telewizja Republika, tvp.info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze