Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejne manipulacje "Gazety Wyborczej"! MSWiA przedstawia fakty

M.N. 14:34 8 kwietnia 2020
/ Piotr Galant / Gazeta Polska
Nieprawdą jest, że projekt rozporządzenia ustala nowe rodzaje świadczeń dla najważniejszych osób w państwie i ich rodzin. Projekt rozporządzenia absolutnie nie rozszerza też katalogu osób, które mogą skorzystać z tych świadczeń – poinformowało MSWiA.

MSWiA odniosło się w ten sposób do artykułu "Szpital plus dla władzy", który ukazał się w "Gazecie Wyborczej". Środowa gazeta pisze w nim, że - jak wynika z projektu rozporządzenia premiera - żony, mężowie i dzieci najważniejszych osób w państwie dostaną natychmiast miejsce w szpitalu, a prace nad nim rozpoczęto, gdy w Polsce wykryto koronawirusa.

 

"Opieka zdrowotna na nowych zasadach ma przysługiwać prezydentowi, premierowi oraz marszałkom Sejmu i Senatu. A także ich małżonkom oraz członkom rodzin będącym na ich utrzymaniu. Wszyscy dostaną dostęp do specjalistycznej opieki medycznej bez skierowania i natychmiast – o ile będzie tego wymagał stan ich zdrowia" - czytamy w "GW".

Jak podaje gazeta, to jedne ze zmian, które przewiduje projekt rozporządzenia premiera "w sprawie szczególnego zakresu oraz warunków udzielania świadczeń opieki zdrowotnej". Według gazety, urzędnicy pracują nad nim od kilku tygodni.

"Początek prac nad rozporządzeniem zbiegł się z początkiem epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Pierwszego zakażonego wykryto 4 marca. Dzień później informacje o projekcie zamieszczono w wykazie prac legislacyjnych Prezesa Rady Ministrów. Najważniejszym osobom w państwie i ich rodzinom będzie przysługiwać prawo do szerszego zakresu świadczeń medycznych finansowanych z pieniędzy MSWiA" – czytamy w "GW".

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze