Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejne alerty pogodowe! IMGW ostrzega przed burzami z gradem oraz silnymi deszczami

M.N. 7:39 22 czerwca 2020
pixabay
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w czterech powiatach województwa świętokrzyskiego możliwe są burze z gradem, a w dziesięciu - silny deszcz.

Ostrzeżenie drugiego stopnia ważne do godziny 6. w poniedziałek obejmuje powiaty: buski, opatowski, sandomierski i staszowski.

"Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad" - napisano w ostrzeżeniu.

IMGW wydał także ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego deszczu z burzami. Jest ważne do godz. 8 w poniedziałek i obejmuje powiaty: jędrzejowski, kazimierski, Kielce, kielecki, konecki, ostrowiecki, pińczowski, skarżyski, starachowicki i włoszczowski.

 

"Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 20 mm do 40 mm. W trakcie opadów deszczu miejscami będą występować burze z porywami wiatru do 70 km/h" - czytamy w komunikacie IMGW.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...
TAGI: ALERT, pogoda, IMGW


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze