Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejna próba postawienia zarzutów kontrolerom z lotniska w Smoleńsku

zm 8:03 24 listopada 2015
Telewizja Republika
Jak podaje RMF FM, wojskowa prokuratura po raz drugi spróbuje wezwać do Polski na przesłuchanie rosyjskich kontrolerów lotu z lotniska Siewiernyj w Smoleńsku.

Polscy prokuratorzy prowadzący śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, po raz drugi wysłali wniosek o pomoc prawną w tej sprawie do Rosjan. Przy pierwszej próbie strona rosyjska nie odpowiedziała na wezwanie, co oznacza pogwałcenie umowy o międzynarodowej pomocy prawnej.

Kolejny wniosek został wysłany w związku z brakiem odpowiedzi strony rosyjskiej, a do momentu otrzymania potwierdzenia, że pierwsze wezwanie dotarło do rosyjskiej prokuratury, Polska nie może podjąć żadnych kroków prawnych, w celu sprowadzenia rosyjskich kontrolerów na przesłuchanie.

Wiosną po uzyskaniu kompleksowej opinii biegłych Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie zdecydowała o postawieniu zarzutów dwóm kontrolerom lotów ze Smoleńska: jednemu sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy, drugiemu - nieumyślne sprowadzenie katastrofy. W kwietniu uruchomiono procedurę ogłoszenia im postanowień i przesłuchania w charakterze podejrzanych. Polska prokuratura w myśl międzynarodowych zasad pomocy prawnej zwróciła się do rosyjskich śledczych o pomoc w przekazaniu kontrolerom wezwań na przesłuchanie. Czytaj więcej


Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze