Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejna odsłona politycznej poprawności! Francuska gmina zrywa umowę partnerską z Tuchowem z powodu LGBT!

A.N. 10:57 17 lutego 2020
Pixabay
Francuscy radni postanowili o zerwaniu umowy partnerskiej z podtarnowskim miastem z powodu uchwały o tzw. strefie wolnej od LGBT, którą w zeszłym roku przyjęli polscy samorządowcy.

O sprawie poinformował portal France Info. Gmina Saint-Jean-de-Braye położona w centralnej części Francji zdecydowała jednogłośnie o zerwaniu umowy o partnerskiej w piątek 14 grudnia. 

– Mimo że wiedzieliśmy, że polski rząd propaguje homofobię, byliśmy zdumieni, gdy odkryliśmy, że miasto Tuchów przegłosowało tę uchwałę - mówi France Info Colette Martin-Chabbert, doradczyni mera gminy Saint-Jean-de-Braye ds. międzynarodowych.

Jak dodała, koledzy z gminy Tuchów"nie zareagowali zbyt dobrze". – Byli zaskoczeni i urażeni naszą decyzją, ponieważ jej z nimi nie skonsultowaliśmy. Jakie konsultacje mieliśmy przeprowadzić? Przecież oni przegłosowali tę uchwałę. Myślę, że nie rozumieją, dlaczego nas to szokuje – powiedziała.

Tuchów w maju 2019 przyjął rezolucję o "gminie wolnej od ideologii LGBT+". "Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców. Dlatego będziemy konsekwentnie bronić naszej wspólnoty samorządowej!" - pisali w niej radni tego podtarnowskiego miasta. W uchwale zobowiązali się m.in. do starań, "aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci" oraz do ochrony nauczycieli i przedsiębiorców przed "administracyjną presją na rzecz stosowania poprawności politycznej", która "słusznie jest zwana niekiedy homopropagandą".

 

Źródło: France Info/onet

Wczytuję ocenę...


KONFEDERACJA WPISAŁA SIĘ JAKO POŻYTECZNI IDIOCI W NARRACJĘ PLATFORMY - RAFAŁ ZIEMKIEWICZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze