Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejna odpowiedź PiS na potrzeby Polaków! J. Kwieciński: wesprzemy budowę mostów w całej Polsce

PR 12:14 23 września 2019
twitter.com/MIR_GOV_PL
Minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński powiedział, że w ramach programu rozwoju dla regionu ministerstwo chce wesprzeć budowę przepraw mostowych w całej Polsce.

Podczas konferencji prasowej w Antoniówce Świerżowskiej, gdzie planowana jest budowa mostu na Wiśle, minister mówił, że program "Mosty dla regionów" jest odpowiedzią na potrzeby Polaków.

- Potrzeby zgłaszane nam przez samorządy i to samorządy w całym kraju, że na wiele inwestycji tego typu, po prostu samorządów nie stać. Są to przedsięwzięcia bardzo duże, które są nie do udźwignięcia finansowo przez samorządy - zaznaczył Jerzy Kwieciński.

Celem rządowego programu "Mosty dla regionów" jest uzupełnienie lokalnej infrastruktury drogowej o brakujące przeprawy mostowe.

Program będzie realizowany w latach 2018-2022, na prace przygotowawcze w tych latach zaplanowano 60 milionów złotych z rezerwy celowej budżetu państwa. Dofinansowanie dokumentacji z wyniesie 80 procent wartości zadania, natomiast wkład własny samorządów to 20 procent. W programie wymieniono 20 priorytetowych przepraw mostowych do dofinansowania.

 

Źródło: twitter.com/MIR_GOV_PL

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze