Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejna manipulacja "Faktu". Tym razem "rasistowskie żarciki" wicepremiera Glińskiego

JJ 15:37 6 lipca 2020
TV Republika
Nie dalej jak pod koniec ubiegłego tygodnia tabloid "Fakt" należący do niemiecko-szwajcarskiego koncernu Ringier Axel Springer próbował zrobić z prezydenta Andrzeja Dudę "obrońcę pedofilów". Dziś próbuje przypisać inną paskudną cechę wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu?

W serwisie internetowym "Faktu" ukazał się news zatytułowany „Te słowa nie powinny paść. Minister kultury i wiceprezydent Białegostoku żartują jak biali ludzie”. Innymi słowy, mamy tu sugestię, że wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, wspólnie z wiceprezydentem Białegostoku Rafałem Rudnickim, rzucał rasistowskimi "żarcikami". 

Wystarczy jednak obejrzeć nagranie z całego zajścia, aby zobaczyć, jak było w rzeczywistości. Wicepremier w miniony weekend odwiedził białostockie Muzeum Pamięci Sybiru.

Zażartował najpierw minister Gliński, witając się z wiceprezydentem Rudnickim, i pytając, czy zostanie "wpuszczony". Polityk Prawa i Sprawiedliwości nawiązał w ten sposób do szamotaniny posła Nitrasa z wiceministrem Sebastianem Kaletą, kiedy sekretarz stanu w MS próbował wejść na konferencję prasową prezydenta Warszawy i kandydata KO na urząd głowy państwa, Rafała Trzaskowskiego. 

– Ja wczoraj widziałem jak jeden z posłów Platformy Obywatelskiej nie chciał wpuścić kogoś- stwierdził Piotr Gliński.

– My się zachowujemy jak biali ludzie. Zapraszam do zwiedzania- odpowiedział Rafał Rudnicki. Minister kultury poprosił wiceprezydenta Białegostoku o powtórzenie, jednak Rudnicki najwyraźniej zrozumiał, co właściwie powiedział i powtórzył już w nieco innej wersji:

– Jak kulturalni ludzie.

– „Jak biali ludzie”… Ciekawe- skomentował Gliński. W głosie wicepremiera wyraźnie słychać ironię, mimo to media społecznościowe już obiegła wersja sugerująca „rasistowskie żarty wicepremiera Glińskiego i wiceprezydenta Rudnickiego”.

Co ciekawe, w zmanipulowany sposób całe zajście przedstawił na Twitterze m.in. wydawca strony głównej portalu Wirtualna Polska Kamil Sikora, w innych tweetach wielokrotnie zarzucający kłamstwa i manipulacje Telewizji Publicznej.

 

 

 

 

 

Dodajmy, że białostocki samorządowiec przeprosił już na Twitterze za swoje słowa.

 

 

Rafał Rudnicki jest zastępcą związanego z Platformą Obywatelską prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

 

 

Źródło: Twitter, Fakt

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze