Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejna edycja programu wsparcia dla polonijnej młodzieży. Jakie warunki trzeba spełnić, by z niego skorzystać?

A.N. 16:04 11 sierpnia 2020
prof. Wojciech MaksymowiczTV Republika
Gościem red. Marcina Bąka w popołudniowym paśmie TV Republika był prof. Wojciech Maksymowicz, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, który mówił o kolejnej edycji programu im. gen. Władysława Andersa skierowanego do młodzieży pochodzenia polskiego, która planuje studia w Polsce.

Prof. Maksymowicz wskazywał na warunki, jakie muszą spełnić ci, którzy ubiegają się o stypendium. Tegoroczni stypendyści to głównie młodzież zza naszej wschodniej granicy.

– To ponad czterysta osób – Polaków z całego świata, ludzi z Kartą Polaka, osób polskiego pochodzenia, którzy chcą studiować w Polsce. (...) Rząd polski przeznaczył środki na to, by mogli to marzenie zrealizować. Stypendia pozwalają na życie w czasie studiów i wybór odpowiedniego kierunku studiów i uczelni – mówił wiceminister.

– Ten program, którego kolejna edycja została dziś uruchomiona nazywa się programem im. Generała Władysława Andersa. (...) Jest przeznaczony dla studentów, którzy są obywatelami innego kraju, ale mają wykazane polskie pochodzenie – tłumaczył Maksymowicz.

– Jeśli ktoś ma podwójne obywatelstwo i jest także obywatelem Polski to w ramach tego programu nie może mieć dodatkowego wsparcia finansowego. – mówił profesor.

– Na ponad 400 osób ponad 300 to obywatele Białorusi. Jest liczna grupa z Ukrainy,  także z Litwy, ale są też i Czesi, są obywatele Argentyny i Brazylii  i wielu innych krajów, ale wskazuje na te, które są najliczniejsze – zaznaczył.

Jaka kwota została przeznaczona na realizację programu?

– W sumie to 27 milionów złotych, które rząd polski przeznacza. To niewątpliwie praktyczna wykładnia deklaracji wyrażonej w strategii wspierania Polonii za granicą.

 Więcej informacji o programie znajdziesz <<TUTAJ>>

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze