Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kogo nie zobaczymy w nowym Sejmie?

zm 12:33 27 października 2015
FLICKR/POLANDMFA/CC BY-ND 2.0
Chociaż Państwowa Komisja Wyborcza dopiero dzisiaj po południu ogłosi podział mandatów pomiędzy partiami, które weszły od Sejmu, już wiadomo którzy politycy prawdopodobnie nie znajdą się w Sejmie VIII kadencji.

Za największa porażkę uważa się wynik koalicji Zjednoczona Lewica (7,55 proc. poparcia), której politycy nie dostali się do Sejmu.

Z lewicy zabraknie więc na pewno byłego posła PO, aktualnie przewodniczącego partii Twój Ruch Janusza Palikota (jedynką Zjednoczonej Lewicy na lubelskiej liście), wiceszefowej Twojego Ruchu Barbary Nowackiej (jedynką na warszawskiej liście) i szefa SLD, byłego premiera Leszka Millera (jedynka w Gdyni).

Do Sejmu nie wszedł też wieloletni wiceprezes PiS, wicepremier i szef MSWiA w rządzie PiS, marszałek Sejmu, startujący z list Platformy Obywatelskiej Ludwik Dorn.

Jak wyliczył tygodnik "Wprost" z list PSL, które zdobyło 5,13 proc. poparcia, do parlamentu nie dostał się też m.in. szef tej partii i minister gospodarki Janusz Piechociński oraz poseł I, II, IV, V, VI i VII kadencji Jan Bury. Do Senatu nie dostał się natomiast startujący z list PSL były premier Waldemar Pawlak.

Do Senatu nie dostał się też startujący do Senatu jako senator niezrzeszony były wicepremier i minister edukacji narodowej Roman Giertych (jego kontrkandydatem był Konstanty Radziwiłł, startujący z listy PiS).

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze