Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

KOD w ofensywie. Zawiadomił prokuraturę w sprawie Morawieckiego, zarzucając znieważenie i poniżenie konstytucyjnych organów RP

AS 19:40 26 lutego 2018
flickr
Komitet Obrony Demokracji złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie Mateusza Morawieckiego. KOD zarzuca premierowi m.in. ,,znieważenie i poniżenie konstytucyjnych organów RP" oraz nadużycie zaufania w stosunkach za granicą.

Zdaniem stowarzyszenia premier Polski popełnił przestępstwa z art. 212 § 1 i § 2 kk, art. 226 § 3 kk, art. 231§ 1kk i art. 129 kk w trakcie udzielania wywiadów prasowych i spotkań z szefami innych państw.


KOD w swoim zawiadomieniu zarzuca Mateuszowi Morawieckiemu:
- znieważenie i poniżenie konstytucyjnych organów RP w postaci sądów powszechnych i Sądu Najwyższego oraz Krajowej Rady Sądownictwa, a także poszczególnych sędziów pełniących służbę w wymienionych organach poprzez przypisywanie im w środkach masowego przekazu m.in. cech nepotyzmu, poplecznictwa, korupcji i kupowania wyroków, sprzyjania bogatym (art. 212 § 2 k.k. i art. 226 § 3 kk) w artykule "Dlaczego mój rząd reformuje polskie sądownictwo” opublikowanym w dniu 13 grudnia 2017 r. na portalu tygodnika „Washington Examiner"
- znieważenie w.w. organów przy użyciu środków masowego komunikowania poprzez porównanie ich do sędziów kolaborujących z nazistami (226 § 3 kk)
- nadużycie zaufania w stosunkach z zagranicą w trakcie spotkania premiera z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem 15 grudnia 2017, w których porównówał sędziów RP do sędziów kolaborujących z nazistami, przez co działał na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej (129 k.k. i art. 212 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.)
- znieważeniu i poniżeniu sędziów podczas spotkania z przedstawicielami prasy europejskiej 10 stycznia 2018 r. podczas, której rozdawał wydrukowane informacje odnoszące się do tzw. "reformy wymiaru sprawiedliwości" (art. 212 § 2 k.k. i art. 226 § 3 kk w zw. z art. 11 § 2 kk)
- niepowiadomienie odpowiednich służb (w szczególności Policji i Prokuratury) o korupcji, której dopuszczać się mają wskazywani w powyższych wypowiedziach sędziowie m.in. poprzez celowe przewlekanie postępowań (art. 231 § 1 kk.), w przypadku, gdy premier posiada takie informacje


Z przykrością stwierdzamy, że przytoczone w treści niniejszego zawiadomienia wypowiedzi Pana Mateusza Morawieckiego zawierają bezpodstawne stwierdzenia szkalujące dobre imię polskiego sądownictwa, które w żaden sposób nie przystoją Premierowi praworządnego państwa - napisali przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji.

Źródło: polsatnews

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze