Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

KOD chce wesprzeć prof. Rzeplińskiego. W czwartek manifestacja pod TK

kg 15:37 7 sierpnia 2016
Telewizja Republika
W najbliższy czwartek, 11 sierpnia Trybunał Konstytucyjny ma orzec o zgodności z konstytucją nowej ustawy o TK autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Komitet Obrony Demokracji już zapowiedział, że pod siedzibą TK zorganizuje manifestację. "Wesprzyjmy sędziów Trybunału. Wesprzyjmy Pana Prezesa Rzeplińskiego" – piszą organizatorzy.

Przygotowana przez PiS nowelizacja ustawy o Trybunale Konstytucyjnym została podpisana przez prezydenta 30 lipca. Niemal od razu zaskarżyli ją posłowie PO, .Nowoczesnej i PSL, a także Rzecznik Praw Obywatelskich. TK ogłosił, że rozpozna te wnioski łącznie. 11 sierpnia o godzinie 11 nastąpi publiczne ogłoszenie wyroku. Wcześniej TK rozpatrzy połączone wnioski ws. ustawy o TK na posiedzeniu niejawnym. Informację jako pierwszy przekazał na Twitterze poseł PO Borys Budka, co wywołało wiele komentarzy.

KOD zorganizował wczoraj protest z okazji pierwszego roku prezydentury Andrzeja Dudy. Zwolennicy KOD domagali się postawienia prezydenta przed Trybunałem Stanu. Wydarzenie okazało się jednak porażką pod względem frekwencji. Tym razem organizatorzy chcą wesprzeć TK w najbliższy czwartek. "11 sierpnia, o 11:00 Trybunał Konstytucyjny, na posiedzeniu niejawnym, badać będzie NIEZGODNOŚĆ z Konstytucją nowej ustawy PiS o TK.Wesprzyjmy sędziów Trybunału. Wesprzyjmy Pana Prezesa Rzeplińskiego. Komitet Obrony Demokracji zaprasza na pikietę pod Trybunał. Pikietę w starym – grudniowym – stylu. Tam zaczynaliśmy. Tam wykuwał się KOD. Będziemy tam zawsze wtedy, gdy zagrożony będzie porządek prawny i Konstytucja" – piszą na Facebooku.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze