Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Koalicja w Niemczech na glinianych nogach

9:12 16 czerwca 2018
twitter
Rosnąca różnica zdań pomiędzy kanclerz Merkel a szefem resortu spraw wewnętrznych Horstem Seehoferem z Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU) w kwestii polityki migracyjnej zagraża rozpadem wielkiej koalicji, w skład której wchodzi również Socjaldemokratyczna Partia Niemiec (SPD).

Szefowa niemieckiego rządu odrzuciła realizację planu Seehofera ws. odsyłania wszystkich osób poszukujących azylu w Niemczech, jeśli zostali już zarejestrowani w innym kraju UE. Plan migracyjny zakładał również odsyłanie osób, które już wcześniej nieskutecznie zabiegały o azyl w Niemczech. Warto przypomnieć, że według sondażu ARD-DeutschlandTrend aż 86 proc. ankietowanych popiera wydalanie z Niemiec uchodźców, którym odmówiono azylu.

Z kolei kanclerz Niemiec proponuje wynegocjowanie wspólnych rozwiązań dotyczących polityki migracyjnej z innymi członkami UE na szczycie Rady Europejskiej, który odbędzie się w dniach 28–29 czerwca. – Uważam nielegalną migrację za jedno z największych wyzwań UE, dlatego też uważam, że działania w tej kwestii należy podejmować nie unilateralnie, ale szukając kompromisu – oświadczyła Angela Merkel na zakończenie czwartkowego szczytu migracyjnego w Berlinie.

 

Czytaj więcej w weekendowym wydaniu "Codziennej". 

Źródło: Paweł Kryszczak / Gazeta Polska Codziennie, Twitter

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC.210) - JAROSŁAW PAPIS - PRZYJAŹŃ POLSKO-ŻYDOWSKA JEST MOŻLIWA, ALE ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze