Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Koalicja PO z Konfederacją? Dr Targlaski: to doraźny sojusz przeciwko PiS

M.N. 19:29 1 kwietnia 2020
Telewizja Republika
Gościem red. Doroty Kani na antenie Telewizji Republika w pierwszej części programy „Dziennikarski poker” był dr Jerzy Targalski, politolog.

Ostatnie posiedzenie Sejmu przejdzie do historii nie tylko dlatego, że było pierwszym po wybuchu epidemii ani też z powodu wybryków ubranych w maseczki mało mądrych posłów. Zostanie zapamiętane, ponieważ obnażyło hipokryzję Konfederacji, która – jak wiele na to wskazuje – jest cichym sojusznikiem Platformy Obywatelskiej.

– Fakt, że Konfederacja głosowała razem z PO nie świadczy jeszcze o koalicji. Przypomina, że jeszcze miesiąc temu Konfederacja głosowała razem z PiS-em – ocenił dr Targlaski.

Jego zdaniem do koalicji jeszcze daleko tym ugrupowaniom. –To jest pewna gra obozu antyPiS-u, a teza o koalicji jest zbyt daleko idąca – dodał.

– To co istotne to interesy w przypadku PO i Konfederacji – chcą zwalczyć PiS – powiedział nam politolog. 

Jak podkreślił w polityce bardzo często zawierane są sojusze doraźne, a budowanie wielkich teorii na ten temat nie ma teraz sensu.

– PiS jest dla obu ugrupowań przeciwnikiem. Konfederacja bazuje na elektoracie protestu – czyli na elektoracie tych, którzy są przeciwko wszystkiemu.  W związku z tym, jeżeli nie głosuje przeciwko wszystkim tylko z kimś to natychmiast część się buntuje – nadmienił.

Krzysztof Bosak twierdzi, że jest najgroźniejszym rywalem dla prezydenta Dudy

– A co ma mówić? Polityk nawet zdając sobie sprawę, że nie ma najmniejszych szans mówi, że jest najgroźniejszy w tej potyczce – wyjaśnił dr Targalski.

Małgorzata Kidawa-Błońska w niedzielę ogłosiła, że zawiesza swoją kampanię prezydencką. W opublikowanym na Facebooku liście otwartym stwierdziła, że zaplanowane na 10 maja wybory prezydenckie nie powinny się odbyć. W przypadku, gdyby się odbyły, wezwała obywateli do bojkotu głosowania. Owe zawieszenie kampanii nie trwało jednak długo…

– W tej chwili wiadomo, że gdyby doszło do wyborów to Małgorzata Kidawa-Błońska nie wchodzi do drugiej tury – o ile taka będzie – mówił gość red. Kani. 

– Przegrana PO jest w interesie PiS, ale również jest w interesie Grzegorza Schetyny – dodał.

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze