Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Koalicja Europejska zrealizuje parytet: 50 proc. kobiet, 50 proc. mężczyzn? Czarnecki bezlitosny: pic na wodę, fotomontaż

am 18:37 8 marca 2019
Telewizja Republika
– To bardzo przykre, że prałat Jankowski się teraz nie może bronić. (...) O ile rozumiem obalenie pomniku Feliksa Dzierżyńskiego w Warszawie, o tyle tego typu historii nie jestem w stanie zaakceptować – mówił europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki, odnosząc się do zamieszania wokół pomnika ks. Jankowskiego.

Sławetna tablica pierwszy rez pojawiła się przed siedzibą klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej w połowie lutego, w reakcji na doniesienia "Gazety Wyborczej" o rozmowach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem. Kancelaria Sejmu poinformowała, że tablicę wystawiono bez stosownej zgody, w wyniku czego Straż Marszałkowska przeniosła ją do depozytu. W środę, w miejsce starej, pojawiła się nowa. Tę z kolei zabrał szef gabinetu premiera Marek Suski.

CZYTAJ WIĘCEJ: Suski zabrał nielegalną tablicę PO-KO. Totalni są wściekli!

 

– Historia znikającej tablicy to żenada. Pokazuje, że opozycja nie ma nic do zarzucenia PiS-owi jeśli chodzi  o politykę społeczną i gospodarczą. Czepiła się jak rzep psiego ogona. Rozumiem, że PO nie może być ponad prawem. Było zalecenie Straży Marszałkowskiej żeby tablica zniknęła. Platforma nie podporządkowała się, stąd takie działania straży. Jest to sytuacja groteskowa, zabawy w piaskownicy ze strony Platformy Obywatelskiej – rozpoczął europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki, odnosząc się do "Tablicy Wstydu" Platformy Obywatelskiej. – Jako Polak i obywatel chciałbym, aby w Polsce były tylko takie kryzysy, jak ten związany z tablicą, która znika i się pojawia – mówił dalej.

 

"Parytet: 50 procent kobiet, 50 procent mężczyzn"

 

– Pic na wodę, fotomontaż. Jestem długo w polityce. Tego typu deklaracje słyszymy od partii, które upychają kobiety na dalszych miejscach w listach. My nie gadamy o parytetach. Mamy co najmniej cztery jedynki, tj: dolnośląskie, pomorskie, górnośląskie i Lubelszczyzna… jesteśmy pewni, że te panie wejdą do Parlamentu Europejskiego… – mówił europoseł.

Niedziele wolne od handlu

– Kierunek jest słuszny. Dyskusja jest nie tylko wskazana, ale niezbędna. Możemy to korygować, wykorzystując doświadczenie krajów Europy Zachodniej, gdzie w wielu z nich przestrzega się wolnych niedziel. Nasz cel to scenariusz: wilk syty i owca cała – podkreślił Czarnecki.

Demontaż pomnika ks. Jankowskiego

– To bardzo przykre, że prałat Jankowski się teraz nie może bronić. Społeczeństwa zachodnie chyba lepiej to rozwiązują. Mamy przykład z Austrii, gdzie bardzo zasłużony dla tamtego społeczeństwa okazał się być antysemitą. Na ratuszu, obok wielkiej tablicy dziękczynnej, zawisła mała tabliczka, że antysemitą był. Jego antysemickie wypowiedzi były jednak udokumentowane, ale uszanowano mimo wszystko jego zasługi dla wiedeńczyków – przywołał przykład z Wiednia. –  O ile rozumiem obalenie pomniku Feliksa Dzierżyńskiego w Warszawie, o tyle tego typu historii nie jestem w stanie zaakceptować – podsumował.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze