Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

KO daleko w tyle za PiS. Kto jeszcze wszedłby do Sejmu? (SONDAŻ)

JJ 14:42 30 stycznia 2021
Prawo i Sprawiedliwość liderem w najnowszym sondażuPAP
Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, które może liczyć na wynik na poziomie 38,4 proc.. Tę znaczną przewagę nad Koalicją Obywatelską odnotowano w sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl.

38,4 proc. respondentów chciałoby głosować na PiS/Zjednoczoną Prawicę, gdyby jutro odbywały się wybory do Sejmu. Drugie miejsce odnotowała Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska) na którą głosowałoby 21,8 proc. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą wskazało 14.6 proc. respondentów.

Kolejne lokaty należą do: Lewicy (SLD, Wiosna, Razem), która uzyskała w tym sondażu 11,1 proc. poparcia. 6,7 proc. badanych zadeklarowało chęć oddania głosu na Konfederację (KORWIN, Ruch Narodowy) Koalicja Polska – PSL odnotowałaby wynik na poziomie 5,2 proc., a do Sejmu nie wszedłby ruch Kukiz’15, na który chce głosować 2 proc. ankietowanych.

Sondażownia uwzględniła w wynikach wyłącznie odpowiedzi tych respondentów, którzy są zdecydowani zarówno co do uczestnictwa w wyborach, jak i partii, którą zamierzają poprzeć. Szacowana frekwencja wyniosłaby 55 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 28-29 stycznia 2021 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1029 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

 

Źródło: dorzeczy.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze