Klub Marcina Wasilewskiego liderem Premier League

facebook.com/LiverpoolFC

Trzynasta kolejka Premier League przyniosła wiele emocji i zmian w ligowej tabeli. Manchester City nie utrzymał pozycji lidera Premier League, ponieważ został rozgromiony przez piłkarzy Jurgena Kloppa aż 1:4, którzy nawiązali kontakt punktowy z czołówką tabeli. Drużyna Leicester City zwyciężyła na wyjeździe z Newcastle United i stała się niespodziewanym liderem angielskiej ekstraklasy. Szkoda tylko, że Marcin Wasilewski nie zagrał w tym sezonie ani jednego meczu ligowego. Manchester United wykorzystał potknięcie Arsenalu, przejmując lokatę wicelidera.

Manchester City 1:4 Liverpool FC

Na Etihad Stadium w Manchesterze Liverpool bezkompromisowo rozprawił się z ,,The Citizens. W 7 minucie ,,The Reds” objęli prowadzenie, są sprawą niefortunnego gola samobójczego. Na prawej stronie niedaleko od własnej bramki piłkę stracił Sagna. Po odbiorze Coutinho podprowadził piłkę w okolice szesnastki, po czym zagrał do wbiegającego Firmino. Ten na pamięć zagrał w piątkę bramkarza, a tam przypadkowo w piłkę wbiegł Mangala, kierując ją do własnej bramki. W 23 minucie nieporozumienie środkowych obrońców gospodarzy wykorzystał Firmino, który przejął piłkę i w tempo dograł do wbiegającego Coutinho. Brazylijczyk bezbłędnie wykończył akcję płaskim strzałem z jedenastu metrów. Akcja z 32 minuty wyglądała jak wczesne posłanie na deski defensywy City. Coutinho zagrał do Cana, ten za pola karnego stojąc tyłem do bramki, oddał mu piłkę piętką.Następnie strzelec drugiej bramki dograł do Firmino, który z najbliższej odległości pogrążył piłkarzy Pellegriniego. Gola kontaktowego przed końcem pierwszej połowy strzelił Aguero. Argentyńczyk uderzył precyzyjnie za pola karnego, a piłka wylądowała przy lewym słupku bramkarza gości. Dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry dośrodkowywał z rzutu rożnego Lallana. Piłka spadła pod nogi Skrtela, który bardzo mocnym uderzeniem z woleja pod poprzeczkę ustalił wynik meczu.

Newcastle United 0:3 Leicester City

W doliczonym czasie pierwszej połowy, piłkarze Leicester przeprowadzili świetny atak pozycyjny. W jego końcowej części piłkę otrzymał najskuteczniejszy w lidze Jimie Vardy, który minął obrońcę i pewnym strzałem obok bliższego słupka bramkarza, wpisał się na listę strzelców. W 62 minucie nowy lider Premier League podwyższył swoje prowadzenie. Znakomite ,,miękkie”dośrodkowanie Mahreza wykorzystał Ulloa, który pięknie strzelił bramkę głową. W 83 minucie po raz trzeci piłkę w siatce ,,Srok” umieścił Okazaki. Po groźnym ataku gości zrobiło się zamieszanie przed samą bramką gospodarzy,w którym najlepiej odnalazł się Japończyk, przypieczętowując rezultat spotkania.

Watford FC 1:2 Manchester United

W 11 minucie wynik otworzyli goście. Herrera świetnie dośrodkował w pole karne. Najszybciej do piłki dopadł Depay, który technicznym strzałem z ,,powietrza” nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gospodarzy. W 86 minucie po faulu Marcosa Rojo sędzia odgwizdał jedenastkę dla Watford. Rzut karny na gola zamienił Denney. W 90 minucie trwała obława bramki gospodarzy. Z kąta pola karnego w kierunku bramki uderzył Schweinsteiger, a strzelec wyrównującego gola wślizgiem skierował piłkę do własnej siatki.

Źródło: premierleague.com