Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kłótnia w Sejmie podczas debaty o TK. Poseł Platformy krytycznie o PiS

zm 12:29 22 grudnia 2015
Krzysztof Brejza, poseł Platforma ObywatelskaTelewizja Republika
Poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza zarzucił posłom PiS, że z sejmowych ław padły słowa "Spadaj, Brejza" i ostro odpowiedział z sejmowej mównicy. Poseł PiS Marek Suski zaprzeczył, aby takie słowa padły.

Wczoraj komisja ustawodawcza, pracowała od godziny 10 do późnego wieczora i tuż przed północą przyjęła sprawozdanie dotyczące nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (Czytaj więcej) Dzisiaj w Sejmie odbywa się drugie czytanie projektu, w czasie którego odbywają się kilkuminutowe wystąpienia przedstawicieli klubów.

W debacie, opozycja sprzeciwiała się decyzji, aby oświadczenia w imieniu klubów trwały tylko 5 minut i oponowali, aby czas był dłuższy. Sejm zgodził się jednak na pięciominutowe oświadczenia.

Chwilę przed godziną 12 w związku ze zgłaszaniem wielu wniosków formalnych, które w dyskusji służą posłom do wyrażania własnych opinii, poseł PiS Marek złożył wniosek o ''niezwłoczne przejście do porządku obrad''. – Mamy tutaj dziesiątki wniosków, które nie są wnioskami formalnymi, a głosami w dyskusji – mówił Suski.

Zabierający po nim głos poseł PO Krzysztof Brejza wchodząc na mównicę aby zabrać głos w tej sprawie, najpierw odniósł się do słów, które rzekomo miały paść z sejmowych ław PiS. – Spadaj panie pośle, to pan może mówić do swoich współpracowników, a nie do mnie – mówił Brejza, zwracając się do posła Suskiego.

Poseł PiS zaprzeczył tym słowom, twierdząc, że poseł Brejza się pomylił.

Dalej poseł PO skrytykował projekt nowelizacji ustawy o TK, sposób jej procedowania oraz bezprawne jego zdaniem ograniczanie dyskusji podczas drugiego czytania ustawy. – Panie marszałku pan może ograniczyć czas, ale po tym jak posłowie PO dopisali się w sekretariacie posiedzeń sejmu do listy, nie ma pan prawa do tego aby dokonywać tutaj loterii (...) posłowie mają pełne prawo do tego, aby te pytania zadać – mówił Brejza do marszałka Marka Kuchcińskiego.

 

Źródło: Telewizja Republika, Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze