Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kim jest Jakub Banaszek, kandydat na prezydenta Chełma? ZOBACZ

M.N. 18:01 22 września 2018
Twitter/@beatamk
Młody, ambitny, doświadczony – tak krótko można scharakteryzować Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma. Jest rodowitym chełmianinem, tu kończył liceum, ma 27 lat, ale mimo młodego wieku łączy świeżość, energię oraz zawodowe kompetencje. Warszawę, gdzie pracuje, chce zamienić na gabinet prezydenta Chełma i pracować dla dobra miasta, z którego pochodzi.

Jako filary programu dla Chełma Jakub Banaszek wymienia gospodarkę, służbę zdrowia, ale też kulturę, turystykę, kwestie oświaty i zarządzania miastem. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma podjął szereg zobowiązań wobec mieszkańców i miasta. Chce m. in. by mieszkańcy mieli większy wpływ na decyzje podejmowane przez władze, stąd idea powołania apolitycznego Rzecznika Praw Mieszkańców Chełma, który będzie gwarantem wybrzmienia głosu mieszkańców na forum Rady Miasta czy w gabinecie prezydenta. Rzecznik będzie miał też instrumenty do kontroli władz samorządowych np. w zakresie tego, jak szybko załatwiane są sprawy, z którymi mieszkańcy przychodzą do władz miasta. Jakub Banaszek chce także darmowej komunikacji miejskiej, oraz by Chełm stał się miastem akademickim, które wykształci i zatrzyma młodych ludzi.

Swojego poparcia Banaszkowi udzielim.in. wicepremier Jarosław Gowin, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek, a także minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski, który mówił, że to właśnie dzięki Jakubowi Banaszkowi do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie popłynęły większe środki finansowe. - Do niedawna jeszcze Chełm był traktowany trochę po macoszemu i te środki, które na pacjentów tu były przeznaczane były nieco mniejsze od innych większych miast regionu. To się zmieniło dzięki również pracy Pani marszałek, Pana wojewody i Pana Jakuba Banaszka. - powiedział minister zdrowia podczas swojej kwietniowej wizyty na Lubelszczyźnie. Jakub Banaszek od lat aktywnie i z sukcesami współpracuje z ministrami, a także władzami samorządowymi. Obecnie jest szefem gabinetu politycznego w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dlatego niezwykle bliska jest mu tematyka służby zdrowia. Jest pełnomocnikiem wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka do spraw rozwoju służby zdrowia. Był doradcą ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła.

Samorządowe doświadczenie również zebrał w Warszawie, na najtrudniejszym w Polsce politycznym poligonie. W upływającej właśnie kadencji jest radnym dzielnicy Ochota, zamieszkiwanej rzez ponad 83 tysiące ludzi. Pełni tam funkcje wiceprzewodniczącego Komisji Zdrowia, Rodziny i Polityki Społecznej oraz sekretarza Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość. Teraz to, czego nauczył się w stolicy pragnie wykorzystać w swoim rodzinnym mieście.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze