Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kim Dzong Un zakazał w Korei Płn Wigilii! Mieszkańcy obchodzą... urodziny jego babci!

EmaPob 18:10 26 grudnia 2016
Flickr/Zennie Abraham/CC BY-ND 2.0
Kim Dzong Un, przywódca Korei Północnej znany jest ze swojego negatywnego podejścia do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Z tego powodu zabronił obywatelom swojego kraju celebrowania katolickich świąt. Zamiast tego, mieszkańcy Korei Płn muszą obchodzić urodziny babci swojego przywódcy, która urodziła się w Wigilię 1919 roku.

Przywódca Korei Płn Kim Dzong Un znany jest z tego, że nie lubi symboli świątecznych, takich jak choinka. Z tego powodu postanowił, że mieszkańcy Korei Płn obchodzić będą urodziny jego babci, która miała być bohaterką antyjapońskiej partyzantki i aktywistką komunistyczną. Zmarła w tajemniczych okolicznościach w 1949 roku. 

Ponoć w przeszłości w Pjongjangu, który jest stolicą Korei Płn pracował biskup. Później jednak działalność wspólnot religijnych została ograniczona. Mimo że w sklepach w stolicy Korei Płn znajduje się bardzo dużo ozdób świątecznych, to nie mogą być one związane z symbolami religijnymi. 

Organizacje, które zajmują się obroną praw człowieka podają, że w Korei Północnej nawet 70 tys. osób znajduje się w więzieniach lub obozach koncentracyjnych z powodu wiary. 

Źródło: wprost.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze