Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kilkaset poprawek Senatu do nowej rządowej tarczy. Sianie chaosu czy chęć pomocy

DW 15:08 28 listopada 2020
Kilkaset poprawek Senatu do nowej rządowej tarczypexels.com
Senat zgłosił kilkaset poprawek do ustawy wprowadzającej tzw. tarczę 6.0, czyli kolejny pakiet pomocy dla gospodarki zmagającej się z kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa. Zaproponowane przez senatorów zmiany rozszerzają listę branż i firm, które będą mogły skorzystać z rządowej pomocy.

470 poprawek zgłoszono do ustawy. Zatwierdzono w Senacie 452 z nich. W głosowaniach proponowane zapisy zostały usystematyzowane w grupy, dzięki czemu rozpatrywanie ich potrwało tylko dwie godziny.

Zmiany dotyczą rozszerzenia katalogu branż i firm, które będą mogły ubiegać się o pomoc rządu w związku z pandemią koronawirusa.

Dodano m.in. firmy z branż artystycznej, kulturalnej i turystycznej.

bi_670.

Po poprawkach Senatu wsparcie ma objąć 32 branże dotknięcie restrykcjami związanymi z pandemią m.in. gastronomicznej, weselnej, fitness, targowej, estradowej, filmowej, sprzedaży detalicznej (stragany i targowiska), kulturalno-rozrywkowej, rekreacyjnej, fotograficznej, fizjoterapeutycznej i edukacyjnej".

Wśród poprawek była też taka, że pomocą państwa objęte mają być także dotknięte obostrzeniami firmy, które rozpoczęły działalność po 30 listopada 2019 roku.

Źródło: Senat

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze