Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kijowski nie płaci alimentów? Kopacz: To dla mnie nowy fakt

kg 10:51 14 maja 2016
TVP Info
"Zaskoczył mnie pan, to dla mnie nowy fakt. Oceniam pana Mariusza Kijowskiego jako człowieka, który pozwolił wyzwolić w ludziach olbrzymią, pozytywną energię (...) uciekam od oceniania ludzi, kiedy mam szczątkowe informacje. W Polsce zbyt często oceniamy ludzi bardzo ostro i jednoznacznie, nie mając pełnej wiedzy." – w ten sposób była premier Ewa Kopacz odpowiedziała na pytanie dziennikarza, który zapytał, czy posłanka PO nie czuła dyskomfortu, stojąc obok lidera KOD Marteusza Kijowskiego.

Była premier udzieliła obszernego wywiadu "Super Expressowi", w którym odniosła się m.in. do rządów koalicji PO-PSL, cz zaprezentowanego w Sejmie audytu.

Audyt rządów koalicji PO-PSL? "10 godzin półprawd i oszczerstw"

Zdaniem Kopacz audyt zaprezentowano w Sejmie bez klasy, ponieważ opozycja nie mogła się do niego odnieść. Według niej, chodziło wyłącznie o to, żeby przekaz medialny przez cały dzień był jednostronny. "Na 10 godzin półprawd i oszczerstw mogliśmy odpowiedzieć przez 35 min wieczorem" – oceniła.

"Pomoc, którą realizował mój rząd, była być może więcej warta niż te 500 zł"

Była premier wytknęła, że obecny rząd buduje złą atmosferę oraz zadłuża państwo w rekordowym tempie. Według Kopacz, to PO zostawiła finanse państwa w takim stanie, że PiS może sobie pozwolić na "rozdawnictwo i beztroskę". "Potem nastąpi kryzys, który dotknie nas wszystkich. Przecież na 500 plus trzeba będzie znaleźć pieniądze w kieszeni podatnika! Podobnie z podniesieniem kwoty wolnej od podatku i innymi obietnicami!" – oceniła.

Kopacz zaznaczyła, że nie wszystkie obietnice wyborcze udało się zrealizować w ciągu ośmiu lat rządów, ale stwierdziła jednocześnie, że rząd PiS oszukuje wyborców. Jej zdaniem Polacy to rozumieją i dlatego wychodzą na ulice. "Pomoc, którą realizował mój rząd, była być może więcej warta niż te 500 zł. Żłobki, przedszkola, urlopy... Uznano to jednak za oczywistość. I tak jak nie wierzyłam w kampanii, tak teraz nie wierzę, że wszystkie te obietnice PiS zrealizuje. Makabrycznie by nas zadłużyli!" – powiedziała.

Pełen zapis rozmowy jest dostępny TUTAJ

Źródło: se.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ (PUBLICYSTA) - NIE WRÓŻĘ ROKOSZOWI SĘDZIOWSKIEMU WYGRANEJ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze