Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kierowcy uważajcie na drogach! Mogą pojawić się gołoledzie

JD 14:11 24 stycznia 2021
Zablokowana Drogowa Trasa Średnicowa w Świętochłowicach.PAP/Andrzej Grygiel
Gołoledzie mogą w niedzielę zagrażać na drogach. Ponadto wezbrały stany wody w niektórych zbiornikach w kraju - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Kierowcy powinni uważać w niedzielę na drogach, szczególnie nocą. Oblodzenia, według prognoz IMGW, pojawią się w woj.: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim i lubelskim. Nawierzchnia jezdni i chodników będzie zamarzała po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna będzie się wahała od -2 st. C. do 0 st. C., temperatura minimalna gruntu wyniesie około -3 st. C.

Takie warunki na drogach mogą potrwać do poniedziałku ok. 9 rano.

Ponadto w niedzielę wieczorem woda w Bugu wzbierze powyżej ostrzegawczego poziomu. Sytuacja potrwa do poniedziałku wieczorem. Wysoki stan wód jest również od rana w Zalewie Wiślanym od Elbląga. Utrzyma się on do wtorku rano.

W najbliższe dni należy się spodziewać zimnej pogody. Poniedziałek będzie chmurny, przejaśnienia mogą wystąpić jedynie na zachodzie. Zdaniem synoptyków z IMGW, mogą pojawić się opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

- Pokrywa śnieżna od Podkarpacia po Podlasie i wschód Warmii i Mazur oraz w Beskidach może wzrosnąć o około 15 cm, w Bieszczadach zaś nawet o 20 cm - wskazali.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze