Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kierowco! Sprawdź jakie zmiany szykuje Ministerstwo Infrastruktury

am 14:06 8 sierpnia 2018
fot. Aleksander Mimier
Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad zmianami w prawie, które wyeliminują konieczność wymiany dowodu rejestracyjnego w związku z brakiem miejsca do potwierdzenia badań technicznych – poinformował wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz w odpowiedzi na poselską interpelację.

W dowodzie rejestracyjnym znajduje się sześć miejsc, które zapełnia diagnosta po wykonaniu badań technicznych. Obecnie po ich wypełnieniu, trzeba wymienić dowód rejestracyjny na nowy.

– Zakłada się, że po wykorzystaniu rubryk w dowodzie rejestracyjnym na potwierdzenie terminu ważności badań technicznych, właściciel pojazdu będzie okazywał dla organów kontroli ruchu drogowego poza dowodem rejestracyjnym wydane przez diagnostę zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu. Jednocześnie zostanie pozostawione do decyzji właściciela pojazdu, czy będzie jego wolą wnioskowanie o wymianę dowodu rejestracyjnego, czy też nie – informuje wiceminister odpowiadając na interpelację. 

– Resort infrastruktury nie zakłada zmiany samego wzoru dowodu rejestracyjnego, czy też zmiany polegającej na zwiększeniu w dowodzie rejestracyjnym miejsca na kolejne wpisy terminów następnego badania technicznego – zaznaczył Chudkiewicz.

Planowany termin przyjęcia rozwiązania przez rząd to trzeci kwartał tego roku.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze