Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kiedy wizyta Trumpa w Polsce? Spychalski odpowiada!

M.N. 10:18 5 września 2019
W ciągu najbliższych kilku dni poznamy odpowiedzieć na pytanie, kiedy prezydent USA Donald Trump przyleci do Polski; wcześniej prawdopodobnie prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump spotkają się w Nowym Jorku - powiedział w czwartek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Rzecznik prezydenta powiedział w radiowej "Jedynce", że zgodnie z zapowiedzią wiceprezydent USA Mike'a Pence'a Donald Trump na jesieni tego roku chce przylecieć do Polski.

Jak dodał Spychalski, w tej chwili trwają uzgodnienia między gabinetami prezydentów. "Myślę, że w ciągu najbliższych kilku dni poznamy odpowiedzieć na pytanie, kiedy prezydent Donald Trump przyleci do Polski" - podkreślił minister.

Zaznaczył, że Andrzej Duda 21 września rozpoczyna wizytę w Stanach Zjednoczonych i uda się do Nowego Jorku, gdzie odbędzie się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa i spotkanie plenarne ONZ. Spychalski zaznaczył, że właściwie co roku przy okazji tego posiedzenia jest spotkanie z prezydentem USA.

"Więc to spotkanie panów prezydentów będzie za niedługo w Nowym Jorku prawdopodobnie miało miejsce także" - podkreślił Spychalski.

Jak mówił, podczas wizyty Trumpa w Polsce będą poruszone sprawy, w których decyzje może podjąć wyłącznie prezydent Stanów Zjednoczonych. Wyjaśnił, że chodzi np. o kwestie militarne takie jak zwiększenie liczebności wojsk amerykańskich w Polsce.

"To jest decyzja, która jest decyzją prezydenta Stanów Zjednoczonych, może być podjęta tylko przez prezydenta Stanów Zjednoczonych. I podczas wizyty prezydenta Donalda Trumpa takie decyzje mają być podjęte" - powiedział Spychalski.

 

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze