Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kiedy ruszy branża ślubna? Wiceminister rozwoju wyjaśnia

A.N. 17:49 21 maja 2020
Telewizja Republika
Gościem programu „Republika po południu” była Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju. – Mamy nadzieję ze uda nam się jak najszerzej o 1 do 15 czerwca uruchomić jak najszerszą cześć gospodarki waśnie tę związana z eventami, kongresówkami, z biznesem, ale też aspekt weselny, aspekt związany z chrzcinami. To ważne uroczystości, które właśnie w sezonie letnim odbywają się na masową skalę. – wskazywała polityk.

Olga Semeniuk mówiła o kolejnych etapach odmrażania gospodarki. W najbliższym czasie planowane jest między innymi wznowienie działalności branży ślubnej.

– Przez najbliższe czternaście dni będziemy sprawdzali ewaluację związaną z liczbą zachorowań. Jako ministerstwo rozwoju przygotowujemy ponad 40 wytycznych – zaleceń dla branż. W tym tygodniu spotkaliśmy się między innymi z branżą ślubną. Chcielibyśmy jak najszybciej uruchomić tę gałąź gospodarki. (…) Tych branż jest naprawdę wiele. Zalecenia są konsultowane z ministerstwem zdrowia i głównym inspektoratem sanitarnym. To dla ans bardzo istotne by one zapewniały komfort i bezpieczeństwo.  Mamy również nadzieje, że te zalecenie posłużą temu, byśmy w sposób permanentny odmrażali gospodarkę. – powiedziała wiceminister.

Wiceszefowa resortu rozwoju wskazała także możliwą datę powrotu działalności branży ślubnej. 

– Robimy wszystko, aby ta branża mogła się odmrozić już od pierwszego czerwca. Bierzemy pod uwagę dwa aspekty po pierwsze liczbę osób przebywającą na weselu po drugie powierzchnię. (…) Mamy nadzieję ze uda nam się jak najszerzej o 1 do 15 czerwca uruchomić jak najszerszą cześć gospodarki waśnie tę związana z eventami, kongresówkami, z biznesem, ale też aspekt weselny, aspekt związany z chrzcinami. To ważne uroczystości, które właśnie w sezonie letnim odbywają się na masową skalę. – wskazywała polityk.

Semeniuk odniosła się również do kolejnych odsłon tarczy antykryzysowej. Jak zaznaczyła obecnym priorytetem jest „ochrona polskich firm przed wykupieniem przez kraje, które zazwyczaj są poza UE.

– Ochrona dorobku polskiego to właśnie to, co między innymi znajduje się w kolejnych odsłonach tarczy, ale to także wsparcie dla samorządu terytorialnego. Mówimy tutaj o skali do tej pory 40 mld złotych, które zostały przekazane przedsiębiorcom. Zachowanie płynności finansowej przedsiębiorstw, zapewnienie również ochrony miejsc pracy, to jest bardzo ważne. (…) Mamy nadzieję, że uda nam się skutecznie wyhamować pandemię koronawirusa, tak abyśmy tę gospodarkę mogli już do końca wakacji odmrozić, natomiast musimy być świadomi wyzwań które są przed nami, również estymacji dotyczących drugiej fali zachorowań przewidzianych na drugą połowę roku. – zaznaczyła.

Wiceminister rozwoju wypowiedziała się na temat wyborów i zmiany kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta. Według niej porażka Małgorzaty Kidawy-Błońskiej była spowodowana brakiem politycznej wizji. 

– Wydaje mi się, że podstawowy błąd pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej polegał na tym, że nie miała własnej tożsamości politycznej. Stuprocentowa sterowalność przez jej kolegów partyjnych, de facto na ostatniej prostej brak tych kolegów obok niej. – zauważyła Semeniuk.

Polityk nie wróży sukcesu wyborczego także nowemu kandydatowi PO.

– Pan Rafał Trzaskowski prezydent warszawy a raczej brak tego prezydenta jest niewiarygodnym kandydatem. (…). Nie radził sobie przez ostanie kilkanaście miesięcy. (…) Mieliśmy do czynienia z falą kryzysów, na które nie próbował reagować- ani on, ani jego zastępcy. (…) Zabrakło go między ludźmi, zabrakło go między Warszawiakami. – oceniła wiceminister.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze