Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kidawa-Błońska złożyła wieńce pod pomnikiem Powstańców Śląskich. Nie obyło się bez wpadki

A.N. 19:15 3 maja 2020
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska
W niedzielę w Katowicach kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska złożyła wieńce przed pomnikiem Powstańców Śląskich w Katowicach w 99. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego. Nie obyło się bez wpadki

Małgorzata Kidawa-Błońska i Borys Budka złożyli w niedzielę wieńce przed pomnikiem Powstańców Śląskich w Katowicach w 99. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego. Złożyli też kwiaty pod pomnikiem dyktatora III Powstania Śląskiego Wojciecha Korfantego i na jego grobie w Katowicach. Rano Małgorzata Kidawa-Błońska złożyła też kwiaty przed pomnikiem tego polityka w Warszawie.

"Myślimy o tych ludziach, którzy mieli odwagę mieć marzenia o Polsce, o Polsce, która miała dać im poczucie bezpieczeństwa, być miejscem, gdzie ich wartości będą przestrzegane. Dlatego zrobili te powstania, mimo że mówili różnymi językami, pochodzili z różnych kultur, ale mieli to jedno wielkie, wspólne marzenie o Polsce. To byli ludzie odważni, dla których wartością była praca, rodzina i marzenie o ojczyźnie. Dzisiaj, w tym dniu, powinniśmy pamiętać o nich wszystkich - nie tylko o przywódcach powstań, ale o wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że możemy dzisiaj w Katowicach cieszyć się wolnością" - powiedziała wicemarszałek Sejmu.

Podczas przemówienia kandydatka chciała zacytować słowa Wojeciecha Korfantego. Niestety zapomniała tekstu i musiała posłużyć się kartką. Sytuację natychmiast wychwycili internauci.

Źródło: PAP/Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze