Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kidawa-Błońska straszy polexitem. Karczewski odpowiada: Nie wyobrażam sobie Polski poza UE

A.N 8:32 1 lutego 2020
Gazeta Polska
Nie wyobrażam sobie Polski poza Unią Europejską – podkreślił wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS). Odniósł się tym samym do wpisu Małgorzaty-Kidawy Błońskiej, która podczas wizyty w Wielkiej Brytanii zasugerowała, że polski rząd dąży do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska w trakcie wizyty w Londynie odbyła spotkania z tamtejszą Polonią. Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii Kidawa-Błońska umieściła wpis na Twitterze ostrzegając przed głosowaniem na Andrzeja Dudę, który jej zdaniem mógłby doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej. "Czytam, co mógłby zgotować nam niedługo Andrzej Duda. Dopilnuję, żeby się to nie wydarzyło.#Brexit" - napisała.

Do słów kandydatki PO w wyborach prezydenckich odniósł się Stanisław Karczewski, który na antenie  Polsat News zaznaczył, że podobne wypowiedzi przynoszą Polsce szkody.

– Wszyscy politycy, którzy używają określenia polexit działają przeciwko interesom Polski, przeciwko Polsce – podkreślił.

– Polska ma się dobrze w Unii Europejskiej, mamy coraz lepsze relacje (z Unią Europejską) wbrew tym opiniom, które padają ze strony opozycji – wskazał wicemarszałek Senatu.

– Nie wyobrażam sobie Polski poza Unią Europejską – dodał.

– W tej chwili członkostwo Polski w Unii Europejskiej jest ważne, istotne. Jest też bardzo duże poparcie obywateli dla obecności Polski w Unii, a także polityków Prawa i Sprawiedliwości" – stwierdził polityk

Przypomnijmy, że o północy czasu kontynentalnego z 31 stycznia na 1 lutego Wielka Brytania przestała być oficjalnie członkiem Unii Europejskiej. Brexit będzie pierwszym przypadkiem wystąpienia któregoś z państw członkowskich UE.

Źródło: Polsat News/Twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze