Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kempa nie ma złudzeń! Oto dlaczego należy pomagać uchodźcom na miejscu

AS 19:16 6 października 2018
Telewizja Republika
Członek rady ministrów Beata Kempa odpowiedzialna za pomoc humanitarną powiedziała w Krakowie, że w sprawie kryzysu migracyjnego Europa wciąż leczy głównie skutek, a nie przyczynę. Beata Kempa wzięła udział w forum "Prawo dla Rozwoju".

Jednym z głównych temat debat w ramach forum była "Tożsamość narodowa jako fundament Europy" - rozmawiano między innymi o pomocy humanitarnej.

Beata Kempa zwróciła uwagę, że liczba osób na świecie, która takiej pomocy potrzebuje wzrosła w ciągu kilka lat z około 60 mln do ponad 160 mln osób. Jak mówiła - To nie tylko klęski żywiołowe, klęska suszy, ale też potężny poziom ubóstwa i wyniszczające wojny domowy, tak jak chociażby w Sudanie Południowym. 

Beata Kempa podkreślała, że kraje europejskie są zobligowane do pomocy potrzebującym w Afryce. Musi to być jednak - jak mówiła minister - skuteczna pomoc.

- Nasze organizacje pozarządowe wyliczyła precyzyjnie, że za środki, za które byśmy mieli utrzymać jedną rodzinę uchodźców w Polsce, tam utrzymamy swobodnie, na dobrym poziomie trzy rodziny. Odpowiedź jest jasna, dlaczego pomoc na miejscu jest uzasadniona - powiedziała.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze